بین المللی

شورای علمای شیعه افغانستان خواستار پایان منازعه دربلخاب شد

تهران – توانا  – در پی ناآرامی ها و درگیری‌های اخیر در بلخاب افغانستان، شورای علمای شیعه این کشور روز یکشنبه با صدور بیانیه ای، با تاکید بر اینکه جنگ پدیده ویرانگری است که به هیچ وجه به نفع کشور و ملت نیست و فقط مردم را متضرر می سازد، به طرفین منازعه توصیه کرد تا از طریق گفت و گو درگیری‌ها را پایان دهند.

به گزارش روز یکشنبه توانا، شورای علمای شیعه افغانستان در بیانیه خود با بیان اینکه مردم بیگناه بلخاب در معرض آسیب قرار دارند، به طرف های درگیر تذکر داد هر چه سریع تر به نبرد های مسلحانه پایان داده و منازعات و مسایل مورد اختلاف شان را از طریق گفت و گو حل و فصل نمایند.

حسن کاظمی قمی نماینده ویژه رییس جمهوری اسلامی ایران در امور افغانستان نیز امروز در رشته توئیت نوشت : اولویت آمریکا برای آشوب هدفمند در افغانستان، جنگ آفرینی قومی و مذهبی است تا هزاره و تاجیک را قربانی طرح خود کرده و بحران افغانستان را منطقه ای کند.

کاظمی قمی با اشاره به درگیری های اخیر در بلخاب افغانستان هشدار داد : « جنگ در بلخاب فتنه مقدماتی آمریکاست ؛ هرکس به آن دامن بزند در سناریوی آن کشور بازی کرده است .»

وی با توصیه به رهبران و سران اقوام و مذاهب برای فاصله گرفتن از درگیری های بلخاب خاطر نشان کرد : « رهبران دلسوز همه اقوام افغانستان از درگیری بلخاب فاصله بگیرند . درگیری در بلخاب برای هیچ کس حاصلی جز خون ریزی مردم و ویرانی افغانستان ندارد.»

کاظمی قمی تصریح کرد : « همه خیرخواهان افغانستان باید در مقابل درگیری بلخاب موضع بگیرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا