حقوقی / قضایی

سازمان ثبت مجموعه‌ای ستادی نیست بلکه خط مقدم است!

معاون اول قوه قضاییه گفت: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از جمله نهادهایی است که مستقیماً با مردم سر و کار دارد و به تعبیری جزو سازمان‌های ستادی نیست بلکه خط مقدم است.

 

به گزارش توانا :نخستین همایش ملی ایده‌های تحول‌آفرین ثبتی همزمان با هفته قوه قضاییه و با حضور دکتر حسن بابایی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و حجت‌الاسلام محمد مصدق معاون اول قوه قضاییه در محل سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد مصدق معاون اول قوه قضاییه در بخشی از این نشست ضمن تبریک هفته قوه قضاییه گفت: بسیار خرسندم که این همایش در این مقطع زمانی برگزار شده است. الحمدالله بر اساس گزارش‌های رسیده استقبال زیادی از این همایش و ایده‌ها شده است و امیدوارم همچنان این ایده‌ها به صورت تحولی و تعالی ادامه پیدا کند.

وی گفت: سازمان ثبت اسناد و املاک از سازمان‌های تاثیرگذار بر امور حاکمیتی است و مستحضر هستید بیش از یک قرن از زمان تصویب قانون ثبت در اردیبهشت ماه 1290 می‌گذرد.

معاون اول قوه قضائیه گفت: آن اداره کوچک در گذشته، امروز به یک سازمان بزرگ تحت عنوان سازمان ثبت و اسناد تبدیل شده است و انتظار آن است که تحولی که در این سازمان باید صورت بگیرد نسبت به جاهای دیگر قوه قضاییه و نهادهای دیگر این قوه بیشتر باشد.

مصدق تصریح کرد: مستحضر هستید که سازمان ثبت اسناد از جمله نهادهایی است که مستقیماً با مردم سر و کار دارد و به تعبیری جزو سازمان‌های ستادی نیست بلکه خط مقدم است. وظایفی که برعهده این سازمان براساس قوانین و مقررات گذاشته شده است به طور خلاصه می‌توان اینگونه گفت که این سازمان وظیفه ثبت املاک و اسناد را برعهده دارد و اجرای مفاد اسناد رسمی را براساس قوانین، دفاتر اسناد رسمی، ازدواج و طلاق زیر نظر این سازمان مدیریت می‌شود ثبت شرکت‌ها، علائم و اختراعات نیز جزو و ثبت مالکیت معنوی نیز جزو وظایف این سازمان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا