بین المللی

مسکو: آماده مذاکره با کی‌یف هستیم

رئیس شورای فدراسیون روسیه تاکید کرد که مسکو آماده مذاکره با کی‌یف است، اما اوکراین باید شرایط روسیه را بپذیرد.

به گزارش توانا، به نقل از المیادین، والنتینا ماتوینکو، رئیس شورای فدراسیون روسیه در مصاحبه با شبکه STV بلاروس گفت: “روسیه امروز آماده مذاکره است اما نه به صورت نمایشی. ما به حرف و سخن اکتفا نمی‌کنیم و برای بیهوده و سرگرمی اینجا نیستیم. باید شروطی را که به طور واضح و دقیق تعیین کرده‌ایم، پذیرفته شود.”

وی افزود که غرب از ابتدا علاقه‌ای به مذاکرات روسیه با اوکراین نداشت، گرچه مسکو این مذاکرات را ترک نکرد.

ماتوینکو درباره تحریم‌های مالی علیه روسیه و بلاروس گفت: “شاهدیم که چه اتفاقی افتاده است. بدون محاکمه و تحقیق، ذخایر روسیه مسدود شده و حساب‌های روس‌ها و بلاروس‌ها در خارج از کشور به دلایل مسائل نژادی مسدود شده است. این تبعیض است، این یک نسل کشی است. ”

کشورهای غربی در تلاش برای به شکست کشاندن روسیه در جنگ علیه اوکراین، تحریم‌های بی‌سابقه‌ای را علیه این کشور اعمال کردند که بخش‌های مالی و اقتصادی و هوانوردی روسیه را هدف قرار داده است.

رئیس شورای فدراسیون روسیه همچنین تاکید کرد که روسیه باید از حاکمیت خود در شرایطی که ناتو با دست اوکراین با آن در حال جنگ است، محافظت کند.

وی گفت: “اگر در مورد آنچه در اوکراین اتفاق می‌افتد صحبت کنیم، باید گفت این روسیه نیست که می‌جنگد. بلکه غرب است. این ناتو است که با دست اوکراینی‌ها با روسیه می‌جنگد. بنابراین، ما مجبور بودیم هر کاری برای حفاظت از حاکمیت و امنیت خود انجام دهیم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا