بین المللی

میانجیگری امارات برای تبادل اسرا بین روسیه واوکراین

به گزارش توانا ، این منبع در مصاحبه با اسپوتنیک گفت که نمایندگان عالی رتبه‌ای از امارات با در نظر داشتن وضعیت کنونی در اوکراین، به طرف روسی پیشنهاد کمک در تبادل افراد بازداشتی به اسارت گرفته شده را دادند.

این منبع گفت بعد از تدوین فهرست‌هایی از اسامی اسیران جنگی از سوی اوکراین، این پیشنهادهای ارائه شده از طریق میانجیگری امارات مورد توجه مسکو قرارخواهد گرفت

امارات از آغاز حمله روسیه به اوکراین نسبت به این پرونده موضع بی طرف گرفته و بارها بر حل دیپلماتیک این مناقشه از طریق مذاکره طرف‌های درگیر تاکید کرده است.

.برخی دیگر از کشورهای غربی حاشیه خلیج فارس ازآغاز بحران اوکراین نسبت به این پرونده  موضع بی طرف گرفته و خواستار حل سیاسی این بحران شدند.

کارشناسان معتقدند که مهم‌ترین علت این موضع‌گیری بی‌سابقه اعراب آن است که در سایه رویدادهای اخیر در سطح جهانی و منطقه‌ای، آمریکا با سیاست‌هایی که در قبال پرونده‌های مختلف اتخاذ کرده، یک واقعیت را به اثبات رسانده و آن این است که «آمریکا دیگر قابل اعتماد نیست».

پیشتر هم عربستان سعودی با اتخاذ مواضع بیطرفانه در قبال بحران اوکراین اعلام کرده بود که آماده است برای یافتن راه‌حلی سیاسی جهت پایان دادن به درگیری‌ها میان روسیه و اوکراین میانجی‌گری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا