بین المللی

دفتر سازمان ملل :قحطی وگرسنگی دریمن وسوریه به سطحی بی سابقه رسیده است

نیویورک- توانا،  دفاتر هماهنگی کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل در یمن و سوریه اعلام کردند که گرسنگی و ناامنی غذایی در این دو کشور به سطحی بی‌سابقه رسیده است.

“عمران رضا” هماهنگ کننده کمک های بشردوستانه سازمان ملل متحد در سوریه روز سه شنبه به وقت محلی اعلام کرد: تخمین زده می شود که درحال حاضر بیش از ۹۰ درصد سوری ها در فقر زندگی می‌کنند و ناامنی غذایی در این کشور به سطحی بی سابقه رسیده است.

وی با بیان اینکه نیازهای بشردوستانه در این کشور بی سابقه است، افزود: امروزه ۱۴.۶ میلیون مرد، زن و کودک  در سوریه به کمک نیاز دارند که ۱.۲ میلیون نفر بیشتر نسبت به سال ۲۰۲۱ و بالاترین سطح از زمان شروع بحران در این کشور است.

وی تصریح کرد: این افزایش سریع ناشی از یک بحران اقتصادی عمیق، ادامه آوارگی و  جنگ در برخی مناطق کشور و شوک های آب و هوایی است.

تخمین زده می شود که درحال حاضر بیش از ۹۰ درصد سوری ها در فقر زندگی می کنند و ناامنی غذایی در این کشور به سطحی بی سابقه رسیده است.

به گزارش توانا ، دفتر حقوق بشر سازمان ملل روز سه شنبه اعلام کرد آخرین آمار، بر اساس هشت منبع اطلاعاتی و دربرگیرنده ۱۰ سال اول درگیری تا مارس ۲۰۲۱ است که نشان می دهد در هر روز به طور میانگین  ۸۳ نفر در سوریه کشته شده اند که ۱۸ نفر از آنها کودک هستند.

بر اساس این گزارش، میزان تلفات غیرنظامیان در ۱۰ سال گذشته نشان دهنده ۱.۵ درصد از کل جمعیت سوریه در آغاز درگیری است که نگرانی های جدی را در مورد عدم رعایت قوانین بشردوستانه بین المللی و هنجارهای حفاظت از غیرنظامیان توسط طرف های درگیر ایجاد می‌کند

.سخن از گرسنگی مردم یمن و سوء تغذیه آن‌ها زمانی گفته می‌شود که موسسات بینالمللی متهم هستند مواد غذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته بین مردم یمن توزیع می‌کنند. این واقعیت‌هایی است که مردم یمن را در بین دو آتش قرار می‌دهد یا از گرسنگی بمیرند یا مواد غذایی فاسد سازمان ملل را دریافت کنند. در هر دو صورت هدف از آن، فشار بر مردم یمن و تلاش برای تسلیم کردن آنهاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا