بین المللی

پیام لبنانی ها به صهیونیست ها :ثروت ما خط قرمز ماست

تهران – توانا- «نقوره» حریم آب‌های سرزمینی لبنان با سرزمین‌های اشغالی، عرصه ابلاغ پیام ملی لبنانی‌ها با عنوان «ثروت ما خط قرمز ماست» به صهیونیست ها بود؛ نشستی که در آن ضمن تاکید بر ضرورت حفاظت و استخراج از ثروت نفت و گاز لبنان، عنوان شد که هیچ گونه مصالحه‌ای بر سر حق لبنان از منابع نفتی وجود ندارد.

به گزارش توانا،از پایگاه خبری العهد لبنان، در این نشست که با حضور اصحاب رسانه برگزار شد، «مصباح العلی» نماینده وزیر اطلاعات لبنان به نمایندگی از وی متن سخنرانی «زیاد مکاری» را قرائت کرد که در آن تاکید شده بود: رژیم صهیونیستی خود را در مقابل مواضع رهبر مقاومت (سید حسن نصرالله) مبنی بر این که باید فعالیت این رژیم در میدان نفتی – گازی کاریش متوقف شود، در سردرگمی می‌بیند و موازنه بازدارندگی (وحشت) که توسط مقاومت صورت گرفت، رژیم اسرائیل را به محاسبه دوباره واداشت.
در این مراسم که در سواحل لبنان در مرز سرزمین های اشغالی برگزار شد، «جوزف قصیفی» رئیس سندیکای سردبیران مطبوعات لبنان هم تاکید کرد که هیچ گونه سازشی بر سر حق لبنان از مرزهای زمینی و دریایی و ثروت نفتی این کشور وجود ندارد و با فداکاری از آن دست برنخواهیم داشت.
وی از جامعه رسانه‌ای لبنان خواست تا حقوق این کشور را از گردونه مناقشاتی داخلی دور کرده و به دنبال تحقق آن باشند.
مصالحه‌ای بر سر حق لبنان از منابع نفتی وجود ندارد
«عبدالهادی محفوظ» رئیس شورای ملی رسانه لبنان هم طی سخنانی در این مراسم گفت: اگر حق، پشتوانه اجبار را نداشته باشد، ضایع می شود و این مساله در خصوص حق ما بر ثروت دریایی است.

وی با اشاره به پرواز پهپادهای حزب الله بر روی میادین مشترک نفتی – گازی کاریش، پیام این اقدام را بسیار روشن دانسته و گفت: پهپادها کاری را که باید انجام می دادند، دادند… و شعار این است که ثروت ملی خط قرمز ماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا