بین المللی

ترور نافرجام دکتر ناصر الدین الشاعر معاون سابق نخست وزیر فلسطین

به گزارش توانا، به نقل از سما، افراد مسلح جمعه به خودروی ناصرالدین الشاعر معاون نخست وزیر اسبق فلسطین و مدرس دانشگاه در روستای کفرقلیل در جنوب نابلس تیراندازی و وی را هدف سوء قصد قرار دادند.

سخنگوی پلیس فلسطین اعلام کرد که الشاعر پس از تیراندازی توسط مهاجمان ناشناس در نابلس زخمی و به بیمارستان منتقل شد. وی افزود: پلیس و سرویس‌های امنیتی اقدامات لازم را برای جست‌وجو و تحقیق از عاملان این حمله آغاز کرده‌اند.

منابع محلی هم اعلام کردند که الشاعر از ناحیه پاها مورد اصابت چندین گلوله قرار گرفت و وضعیت جسمانی وی مساعد است.

پس از این سوءقصد محمود عباس، رئیس‌ تشکیلات خودگردان فلسطین با ناصرالدین الشاعر تماس گرفت تا از سلامت وی ​​اطمینان حاصل کند.

کابینه فلسطین نیز به نوبه خود حمله به ناصرالدین الشاعر را محکوم کرد و به دستگاه های امنیتی دستور داد که سریعا عاملان را شناسایی کرده و آنها را به دست عدالت بسپارند.

همزمان گروه‌های مقاومت فلسطین در بیانیه‌ای تلاش برای ترور دکتر ناصرالدین الشاعر را با شدیدترین الفاظ محکوم کردند.

آن‌ها تاکید کرد که حملات به شخصیت‌های ملی در کرانه باختری و سوء قصد وحشیانه برای ترور آنها اقدامات جنایتکارانه‌ای است که تنها در خدمت منافع اشغالگران است.

در این بیانیه آمده است: این اقدام غیراخلاقی بسیار شبیه به اتفاقی است که توسط دستان بدخواهان برای نزار بنات، فعال فلسطینی رخ داد.

این گروه‌ها گفتند مسوولیت کامل این اقدام جنایتکارانه بر عهده تشکیلات خودگردان است و باید عواقب آن را متحمل شود.

همچنین مقاومت فسلطین خواستار تشکیل یک کمیته تحقیقات مستقل برای شناسایی و محاکمه عاملان این سوء قصد و رهبران شیطانی آن‌ها شد که دستورات این جنایات را صادر می‌کنند.

طارق عزالدین سخنگوی جهاد اسلامی  عنوان کرد که تکرار سو قصد به جان شخصیت‌های ملی و علمی و فعالان فلسطینی، اقدامی تروریستی و تخطی از تمامی خطوط قرمز است که مسئولیت کامل آن متوجه تشکیلات خودگردان و سرویس‌های امنیتی آن است.

عزالدین عموم ملت فلسطین و نهادها و مراکز علمی را به برگزاری راهپیمایی و تحرکات مسالمت‌آمیز در مخالفت با این جنایت فراخواند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا