بین المللی

تمایل عربستان به گفتگوی سیاسی و رسمی باایران

سخنگوی وزارت امور خارجه درباره مذاکرات ایران و عربستان گفت: بعد از نشست جده وزیر خارجه عراق با امیرعبداللهیان تماس داشتند و اشاره کردند که بن‌سلمان در حاشیه نشست جده اظهار تمایل کرده که گفت‌وگوی سیاسی و رسمی بین ایران و عربستان در عراق برگزار شود.

به گزارش توانا ، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری با اصحاب رسانه پاسخگوی سؤالات خبرنگاران شد.

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه درباره احیای برجام گفت: سیاست اصولی دولت سیزدهم مبنی بر این است که اقتصاد و معیشت مردم را به مذاکرات گره نزند. رویکرد دیگر این است که ایران به روند مذاکرات جدی پایبند است و این روند را تا دستیابی به توافق خوب و پایدار ادامه خواهد داد.

او افزود: ایران هیچ‌گاه میز مذاکرات را ترک نکرد. فارغ از مواضع رسانه‌ای که مقامات آمریکا در خصوص روند مذاکرات مطرح می‌کنند و انتظاراتی که مطالبه می‌کنند، ایران در این زمینه نه احساسی و نه شتاب‌زده عمل می‌کند و منافع ملت را قربانی نمی‌کند. روند گفت‌وگوها در سطح مذاکره‌کننده ارشد ایران با آقای مورا و هم در سطح وزیر محترم امور خارجه با آقای بورل در حال انجام است. برخی کشورهای دیگر هم در سطوح مختلف برای مساعی جمیله ورود کردند و پیشنهاداتی را برای نزدیکی مطرح کردند، در منطقه خودمان نیز برخی کشورهای دوست تلاش‌هایی را انجام دادند، هر کدام دارند به‌سهم خودشان تلاش می‌کنند. ما به‌سهم خود در مذاکرات جدی هستیم و انعطاف زیادی هم داشتیم. اگر آمریکایی‌ها حسن‌نیت انجام دهند و اگر به تعهدات خود پایبند باشند می‌توان گفت که توافق پیشرفت خواهد داشت.

سخنگوی وزارت امور خارجه درباره اختلافات موجود در پرونده برجام بیان داشت: مذاکرات روند خودش را طی می‌کند و موضوعات اختلافی هم قابل توضیح نیستند و باید منتظر ادامه روند گفت‌وگوها بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا