سلامت

یک فوتی کرونایی در قم

به گزارش توانا، عصر دوشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، مهدی مصری با اشاره به آخرین وضعیت کووید۱۹ در قم، افزود: در ۲۴ ساعت منتهی به سوم مردادماه ۱۴۰۱، ۴۸ بیمار با علایم ابتلا به کرونا پذیرش شدند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر ۷۳ بیمار کرونا مثبت و ۱۳۳ بیمار بستری مشکوک به کرونا در قم بستری هستند که حال ۱۹ نفر وخیم است.

وی با بیان این‌که در حال حاضر ۲۰۶ بیمار کرونایی در قم بستری هستند، گفت: در ۲۴ ساعت گذشته، یک نفر بر اثر ابتلا به کرونا در این استان فوت کرد.

وی بیان کرد: در این مدت از ۳۹۶ نفر تست کرونا گرفته شد که ۲۲۵ مورد مثبت گزارش شده است.

به گفته مصری، مجموع واکسن تزریق شده کرونا در استان قم یک‌میلیون و ۹۰۴ هزار و ۶۹۱ دُز است.

قم از هفدهم تیرماه در فهرست مناطق زرد و نسبتا پرخطر و از ۳۱ تیرماه در فهرست مناطق نارنجی و پرخطر کرونایی کشور قرار گرفت.

شهروندان برای طرح هرگونه پرسش درباره ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و برای کسب آخرین خبرهای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قم، به کانال آن به نشانی [email protected] در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند به‌منظور تعیین زمان‌بندی و نوبت‌دهی «تزریق واکسن بیماری کووید-۱۹» برای گروه‌های سنی اعلام شده و نیز ثبت‌نام «کارت واکسن دیجیتال»، به «سامانه ثبت‌نام واکسیناسیون کرونا» به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir مراجعه کنند.

همشهریان قمی در صورت مشاهده هرگونه علامتی در رابطه با ویروس «کرونا» در خود و افراد خانواده، می‌توانند به «مرکزهای جامع سلامت» امام حسن عسکری(ع) در شهرک امام حسن عسکری(ع)، امام خمینی(ره) در بلوار شهید کریمی (بنیاد)، فرقانی در انتهای شیخ‌آباد، پردیس در پردیسان (خیابان ایمان)، خوراکیان در بلوار ۱۵ خرداد، بعثت در نیروگاه، شهدا در خیابان انقلاب اسلامی (چهارمردان)، پنبه‌چی در خیابان امام خمینی(ره) و جندقیان در خیابان زاویه مراجعه و خدمات «رایگان» دریافت کنند./

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا