بین المللی

شورای امنیت سازمان ملل حمله به دهوک رامحکوم کرد

اعضای شورای امنیت سازمان ملل حمله ۲۰ ژوئیه در استان دهوک در شمال عراق که منجر به کشته شدن دست کم ۹ غیرنظامی از جمله کودکان شد به شدت محکوم کردند.

به گزارش توانا، به نقل از شفق نیوز، اعضای این شورا دوشنبه شب در بیانیه‌ای حمایت خود را از عراق اعلام کردند و از همه کشورهای عضو خواستند تا فعالانه با دولت عراق و سایر مقامات مربوطه برای حمایت از تحقیقات درباره این حمله همکاری کنند.

اعضای شورای امنیت همچنین حمایت خود را از استقلال، حاکمیت، وحدت و تمامیت ارضی عراق تجدید کردند.

مقامات عراقی پس از بمباران یک گردشگاه توریستی در دهوک، ترکیه را به “نقض آشکار حاکمیت عراق” متهم کردند. این درحالی است که ترکیه مسئولیت این حمله را رد و گروه‌هایی را که «تروریست» توصیف کرده، متهم کرد که پشت این حمله هستند.

این درحالی است که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در تازه‌ترین مصاحبه خود گفته که سازمان‌های تروریستی پشت این حمله هستند.

وی افزود: این حمله توسط تروریست‌ها برای آسیب رساندن به روابط ترکیه و عراق انجام شده است.

رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه آنکارا، متحدان خود در ناتو از جمله آمریکا و مقامات عراقی را از موضعش در قبال این حمله مطلع کرده است، افزود: از عراق خواستیم در دام تبلیغاتی شبه نظامیان کرد، نیفتد.

پیش از این فواد حسین، وزیر امور خارجه عراق اعلام کرده بود که شورای امنیت برای بررسی “حملات ترکیه” به خاک عراق جلسه اضطراری برگزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا