بین المللی

برکناری وزیر فرهنگ بحرین بدلیل مخالفت با سازش با رژیم صهیونیستی

تهران – توانا- در پی برکناری وزیر فرهنگ بحرین به خاطر مخالفت با سازش با رژیم صهیونیستی، فایلی ویدئویی در رسانه ها و شبکه های اجتماعی منتشر شده که نشان دهنده بدرقه جالب توجه همکارانش از وی و حمایت ضمنی از مواضع اش در همبستگی با ملت فلسطین دارد.

به گزارش امروز (چهارشنبه) توانا، پادشاه بحرین به تازگی شاهزاده «می بنت محمد آل خلیفه» وزیر سازمان فرهنگ و آثار باستانی بحرین را که به عنوان چهره مخالف عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونستی معروف است، به دلیل دست ندادن با سفیر رژیم صهیونیستی در منامه از سمتش برکنار کرد.

 در ۱۶ ژوئن ۲۰۲۲، سفیر ایالات متحده در منامه، مراسمی را به مناسبت درگذشت پدرش در منزل خود برگزار کرد و از برخی سفرا و مقام‌ها از جمله “ایتان نائیه” سفیر رژیم صهیونیستی در بحرین و شیخه “می بنت محمد” دعوت کرد.

به نوشته رسانه ها، این مقام بحرینی که عضو دستگاه حاکمه خاندان آل خلیفه است، به دلیل اینکه در این مراسم از دست دادن با سفیر رژیم صهیونیستی در بحرین خودداری کرده بود، از سمتش برکنار شد.

پیش از این هم شیخ می بنت محمد مخالفت خود را با یهودی سازی مناطق قدیمی منامه و اجازه به سرمایه‌گذاران «یهودی» آمریکا برای ساختن محله «یهودی نشین» اعلام کرده بود.

در پی برکناری وی، فایلی ویدئویی در برخی رسانه ها و شبکه های اجتماعی از جمله رادیو صدای قدس و خبرگزاری فلسطینی شهاب منتشر شده نشان می دهد که همکاران این وزیر برکنار شده بحرینی در دو صف طولانی راهروی وزارت فرهنگ درحال بدرقه و خداحافظی با وی هستند.

همزمان هشتگی هم در شبکه های اجتماعی در تقدیر و تشکر از مواضع این وزیر بحرینی به راه افتاد که با استقبال گسترده شهروندان بحرین و دیگر کشورهای عربی روبرو شد.

وزیر فرهنگ لبنان با تقدیر از شاهزاده “می بنت محمد آل خلیفه “وزیر فرهنگ و آثار باستانی بحرین که ماه گذشته در جریان مراسم یابود در گذشت پدر “استیون بوندی”، سفیر آمریکا در منامه از دست دادن با “ایتان نائه”، سفیر رژیم صهیونیستی در بحرین خودداری کرده بود، اقدام وی را ستود و ارج نهاد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا