بانک، بیمه و ارز دیجیتال

املاک مازاد بانک‌ها باید به فروش برسد

به گزارش شبکه توانا، سیداحسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی در نشست با مسئولان بانک سپه و هلدینگ‌های زیرمجموعه این بانک تاکید کرد: استراتژی های فروش دارایی های مازاد بانکها باید مشخص باشد و مدیران باید به صورت دقیق گزارش‌های مرتبط با استراتژی های فروش زیرمجموعه ها و املاک مازاد را به صورت دقیق ارائه دهند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی آمادگی این وزارتخانه را برای تسریع در امور و مکاتبات مربوط به بانک‌ها و حل مسائل و مشکلات آنها اعلام کرد.
وزیر اقتصاد همچنین به موضوع شفافیت عملکرد آینده بانک‌ها اشاره و بیان کرد: استراتژی های بانک درخصوص فروش زیرمجموعه ها و املاک باید مشخص باشد و اینکه در ۶، ۹ یا ۱۲ ماه آینده چه کاری قرار است، صورت بگیرد باید مشخص و به وزارتخانه گزارش داده شود.
وی از مسئولان بانکها خواست که تا حد امکان از نیروهای متخصص محلی برای سمت های مدیریت استانی استفاده کرده و همچنین سعی کنند مدیران را از میان افراد انقلابی انتخاب کنند که به صورت خودکار وظایف محوله را به خوبی انجام دهند و نیازی به نظارت همیشگی وجود نداشته باشند و همچنین تا حد امکان از ایجاد مسائل حاشیه ساز جلوگیری کنند.

«سیدعباس حسینی»، معاون بانک، بیمه و شرکت‌های دولتی وزیر اقتصاد نیز در این نشست گفت: بانک ها هر آنچه که لازم است باید به سرعت بررسی و انجام دهند و نباید نشست و منتظر ماند که در چهار یا پنج سال دیگر چه اتفاقی خواهد افتاد.
وی افزود: راهبرد بانک ها در مورد فروش مازاد دارایی‌ها باید مشخص باشد و گزارشات مربوط به آن نیز به وزارتخانه ارائه شود.

همچنین در این نشست، دکتر آیت‌اله ابراهیمی مدیرعامل بانک سپه طی گزارشی ضمن ارائه آخرین وضعیت سازماندهی شرکت ها و اموال و دارایی های بانک های ادغامی، گزارش مبسوطی از برنامه این بانک برای واگذاری اموال و دارایی های مازاد ارائه کرد که متعاقب آن کلیات برنامه بانک سپه در این خصوص به تأیید وزیر اقتصاد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا