بین المللی

هند با مشارکت افغانستان در طرح کریدور اقتصادی مخالفت کرد

تهران- توانا – دولت هند با مشارکت کشورهای ثالث مثل افغانستان، در طرح کریدور اقتصادی مشترک چین-پاکستان(CPEC) مخالفت کرد و آن را غیرقانونی دانست.

به گزارش توانا از نیو ایندین اکسپرس، آریندام باگچی سخنگوی وزارت امور خارجه هند درخواست چین و پاکستان برای گنجاندن کشورهای ثالث در کریدور اقتصادی چین و پاکستان (CPEC) را رد کرد و بااشاره ضمنی به منطقه کشمیر به عنوان منطقه مورد مناقشه میان هند و پاکستان، ادعا کرد که این کریدور اقتصادی از سرزمین‌های اشغال شده متعلق هند عبور می‌کند و چنین اقدامی غیرقابل قبول است.

واکنش هند، پس از برگزاری جلسه ای در مورد پروژه CPEC در ۲۱ ژوئیه صورت گرفت که در آن پاکستان و چین به دنبال مشارکت «طرف های ثالث ذینفع» در همکاری دوجانبه سودمندی بودند که توسط این کریدور اقتصادی باز شده بود و که بخش مهمی از آن از بخش پاکستانی کشمیر می گذرد.

هند گزارش‌هایی را درباره دو کشور مشاهده کرده است که مشارکت کشورهای ثالث را در پروژه‌های به اصطلاح CPEC تشویق می‌کنند. به گفته «آریندام باگچی»، سخنگوی وزارت امور خارجه هند گفت: هرگونه اقدام در این زمینه، از سوی هر طرف، مستقیماً حاکمیت و تمامیت ارضی هند را نقض می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا