سلامت

نیاز فوری به تمامی گروه های خونی در گیلان

به گزارش توانا، علی اصغر اخوت روز چهارشنبه در حاشیه افتتاحیه همایش بین المللی بیماری‌های مغز و اعصاب و نورولوژی که در هتل المپیک برگزار شد، افزود: واکسن ها انواع مختلفی دارد یکسری از آنها در جمعیت خاص در دنیا باعث لخته خون شده ولی در اکثر واکسن ها چنین چیزی مشاهده نشده است.

وی اظهار داشت: منعی برای تزریق واکسن دز یادآور به خصوص در جوانان وجود ندارد و در واقع واکسن های ایرانی ترکیبی از ویروس ضعیف شده هستند و باعث سکته مغزی نمی شوند.

دبیر همایش بین المللی نورولوژی تصریح کرد: همه گیری بیماری کرونا آسیب های زیادی به افرادی که دارای بیماری‌های زمینه‌ای هستند وارد کرد به خصوص مبتلایان به سکته مغزی روند درمانشان به دلیل عدم مراجعه به مراکز درمانی به تعویق افتاد.

اخوت تصریح کرد: در واقع کرونا ابتلا به سکته مغزی را افزایش داد، زیرا زمان طلایی برای درمان این بیماری ۴.۵ ساعت اولیه بروز سکته مغزی است و آن را به تعویق انداخت.

وی اظهار داشت: درمان بیماران سکته مغزی اهمیت زیادی دارد و باید مبتلایان نسبت به تشخیص و درمان به موقع توجه جدی کنند.

این متخصص مغز و اعصاب تصریح کرد: با توجه به همه گیری کرونا، تزریق دز یادآور واکسن و رعایت دستورالعمل های بهداشتی بسیار ضروری است و همه گروه‌های سنی باید به این اصول توجه ویژه کنند.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری همایش بین المللی نورولوژی تاکید کرد: در این همایش چهار روزه محورهایی مانند دمانس، عوارض عصبی کرونا، سکته مغزی، پارکینسون و غیره با حضور  سخنرانان داخلی و خارجی بصورت مجازی و حضوری در هتل المپیک در حال برگزاری است.

محمدرضا قینی رییس همایش بین المللی نورولوژی نیز در این همایش گفت: کرونا سیستم انعقادی و لخته ها را  فعال، مغز را درگیر می کند، انواع و اقسام حالت التهابی مغز و سکته های مغزی و بروز تشنج سردرد را نیز افزایش داده است.

وی اظهار داشت: بیمارانی که دچار کرونا می شوند،  مرگ و میرشان زیاد می شود و این به علت  عوارض عصبی کروناست.

قینی خاطرنشان کرد: افراد مراقبت های بهداشتی و تزریق واکسن کرونا را در اولویت قرار داده و نسبت به این بیماری بی توجه نباشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا