ورزشی

تیم کشتی فرنگی نوجوانان ایران قهرمان جهان شد

تیم کشتی فرنگی زیر ۱۷ سال ایران در پیکارهای قهرمانی جهان در ایتالیا با کسب یک طلا، ۲ نقره و ۴ برنز و ۱۳۵ امتیاز تیمی، قهرمان جهان شد.

به گزارش توانا، رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی زیر ۱۷ سال جهان روزهای ۳ تا ۵ مردادماه در شهر رُم ایتالیا برگزار شد که در پایان تیم ایران توسط علی احمدی‌وفا در وزن ۴۸ کیلوگرم به مدال طلا، محمد غلامی در وزن ۵۱ کیلوگرم، اهورا بویری در وزن ۶۵ کیلوگرم به مدال نقره، پیام احمدی در وزن ۴۵ کیلوگرم، سیدرضا آذرشب در وزن ۸۰ کیلوگرم، حمیدرضا کشتکار در وزن ۹۲ کیلوگرم و محمد جهانگیری در وزن ۱۱۰ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت و تیم ایران با کسب ۱۳۵ امتیاز بعنوان قهرمانی رسید.

پس از تیم ایران جمهوری آذربایجان با  ۱۳۰ امتیاز و گرجستان با ۱۲۱ امتیاز در جایگاه‌های دوم و سوم ایستاند.

نتایج کشتی‌گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۴۵ کیلوگرم پیام احمدی در دور اول با نتیجه ۱۰ بر ۲ مقابل نیراج پاتل از هند پیروز شد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی عمر تنیتیماک اولو از قرقیزستان را با نتیجه ۴ بر ۳ مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. احمدی در این مرحله مقابل یوهن پوکووبا از اوکراین با نتیجه ۹ بر ۷ مغلوب شد و به دیدار رده‌بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه ۹ بر صفر بکنور موکان از قزاقستان را مغلوب کرد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن ۴۸ کیلوگرم علی احمدی‌وفا در دور نخست با نتیجه ۲ بر یک از سد تیگران گالستیان از ارمنستان گذشت. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۵ بر ۴ کورمان بک علیمجانوف از قرقیزستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

احمدی‌وفا در این مرحله با نتیجه ۷ بر ۳ از سد آرسن ژومان از قزاقستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار پایانی با نتیجه ۳ بر ۳ مقابل رونیت شارمان از هند پیروز شد و به تک مدال طلای ایران در این دوره از مسابقات دست یافت.

در وزن ۵۱ کیلوگرم محمدرضا غلامی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۸ بر ۷ روآن بکیموف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

وی در این مرحله با نتیجه ۱۱ بر یک مانیش از هند را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. غلامی در این مرحله با نتیجه ۶ بر صفر از سد علی سومبول از ترکیه گذشت و فینالیست شد. وی در این دیدار با نتیجه ۵ بر صفر و ضربه فنی مغلوب آیتجان خالماخانوف از ازبکستان شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۵۵ کیلوگرم محمد کمالی در دور نخست با نتیجه ۶ بر ۲ مغلوب ماکسیم چوبنکو از اوکراین شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر در دور بعد، نماینده کشورمان حذف شد.

در وزن ۶۰ کیلوگرم ابوالفضل میرشکار در دور اول با نتیجه ۸ بر صفر هوبرت ویسوکزانسی از لهستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۸ بر صفر از سد آوتاندیل مامالادزه از گرجستان گذشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

میرشکار در این مرحله با نتیجه ۸ بر صفر موکول چاهان از هند را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل گاسپار ترتریان از ارمنستان با نتیجه ۵ بر یک مغلوب و راهی دیدار رده‌بندی شد. وی در این دیدار با نتیجه ۱۱ بر صفر و ضربه فنی مقابل یویسف آشیروف از قزاقستان شکست خورد و پنجم شد.

در وزن ۶۵ کیلوگرم اهورا بویری در دور نخست با نتیجه ۵ بر ۲ مقابل سرگازی ابدیخادیر از قزاقستان به برتری دست یافت. وی در دور بعد با نتیجه ۶ بر ۲ بهروز بارانوف از ازبکستان را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر ۴  آندرانیک سدراکیان از ارمنستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

بویری در این مرحله با نتیجه یک بر یک از سد علی علیزادا از جمهوری آذربایجان گذشت و به دیدار فینال راه یافت. نماینده کشورمان در دیدار پایانی با نتیجه ۶ بر صفر مغلوب خوئل آدامز از آمریکا شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۷۱ کیلوگرم محمد مرادی در دور نخست مقابل آرارات واردرسیان از ارمنستان با نتیجه ۱۲ بر ۳ شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر ارمنی در دیدار نیمه‌نهایی، مرادی حذف شد.

در وزن ۸۰ کیلوگرم سیدرضا آذرشب با نتیجه ۳ بر صفر مقابل وتی کاجانن از فنلاند پیروز شد. وی در دور بعد با نتیجه ۹ بر صفر مارکوس اوتجارف از استونی را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شد.

وی در این مرحله با نتیجه ۸ بر ۲ و ضربه فنی تایزو یوشیدا از ژاپن را مغلوب کرد و  به مرحله نیمه نهایی راه یافت. آذرشب در این مرحله با نتیجه ۹ بر صفر مغلوب اسماعیل رضایف از جمهوری آذربایجان شد و به دیدار رده‌بندی رفت. وی در این دیدار مقابل برانکو دوکیچ از صربستان به برتری دست یافت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۹۲ کیلوگرم حمیدرضا کشتکار پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر لوکمان گول از ترکیه را مغلوب کرد. وی در دور سوم و در مرحله یک‌چهارم نهایی با نتیجه ۹ بر صفر راماندیپ از هند را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. کشتکار در این مرحله با نتیجه ۵ بر ۳ مغلوب گور عیوضیان از گرجستان شد و به دیدار رده‌بندی رفت. وی در این دیدار مقابل ریکاردو بوفیس از ایتالیا با نتیجه ۲ بر صفر و ضربه فنی به برتری رسید و به مدال برنز دست یافت.

در وزن ۱۱۰ کیلوگرم محمد جهانگیری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر مقابل ماکسیم پتروف از بلغارستان به پیروزی دست یافت. وی در دور بعد با نتیجه ۴ بر ۳ مغلوب دارابوس لازلو از مجارستان شدو با توجه به حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال، به گروه بازنده‌ها رفت. جهانگیری در گروه بازنده‌ها عمر الکلینی از مصر را با نتیجه ۸ بر صفر  از پیش رو برداشت و راهی دیدار رده‌بندی شد. وی در این دیدار مقابل دمیترو استریژکوزین از اوکراین با نتیجه ۹ بر صفر به پیروزی رسید و صاحب مدال برنز شد.

رده‌بندی انفرادی و تیمی این مسابقات به شرح زیر است:

۴۵ کیلوگرم: ۱- یوهن پوکوبا (اوکراین) ۲- شهزاد روزیوخانوف (ازبکستان) ۳- پیام احمدی (ایران) و حسین سواداف (جمهوری آذربایجان)

۴۸ کیلوگرم: ۱- علی احمدی‌وفا (ایران) ۲- رونیت شارما (هند) ۳- سعید خلیل‌اف (جمهوری آذربایجان) و آرسن ژومان (قزاقستان)

۵۱ کیلوگرم: ۱- آیتجان خالماخانوف (ازبکستان) ۲- محمدرضا غلامی (ایران) ۳- وادات گاسیملی (جمهوری آذربایجان) و مانیش (هند)

۵۵ کیلوگرم: ۱- سوراج (هند) ۲- فرایم مصطفی یف (جمهوری آذربایجان) ۳- خورشیدبک نورمحمداف (ازبکستان) و صبا سورمانیدزه (گرجستان) … ۱۱- محمد کمالی (ایران)

۶۰ کیلوگرم: ۱- گاسپر ترتریان (ارمنستان) ۲- لوکاس گراسو (فرانسه) ۳- یوسف آشیروف (قزاقستان) و عمر محمدمراد (مصر) ۵- ابوالفضل میرشکار (ایران)

۶۵ کیلوگرم: ۱- خول آدامز (آمریکا) ۲- اهورا بویری (ایران) ۳- الکساندر روسیتاشولی (گرجستان) و بهروز بارنویف (ازبکستان)

۷۱ کیلوگرم: ۱- آنری پوتکاریدزه (گرجستان) ۲- داود ممدوف (جمهوری آذربایجان) ۳- ابراهیم اوزدمیر (ترکیه) و آرارات واردرسیان (ارمنستان) …۱۴- محمد مرادی (ایران)

۸۰ کیلوگرم: ۱- آلپرن بربر (ترکیه) ۲- اسماعیل رضایف (جمهوری آذربایجان) ۳- سیدرضا آذرشب (ایران) و لوکا چلاشویلی (گرجستان)

۹۲ کیلوگرم: ۱- گور عیوضیان (گرجستان) ۲- داریوش کیفر (آلمان) ۳- حمیدرضا کشتکار (ایران) و کودی مریل (آمریکا)

۱۱۰ کیلوگرم: ۱- کمال باکیر (ترکیه) ۲- لازلو داراباس (نجارستان) ۳- مازایم مردانوف (جمهوری آذربایجان) و محمد جهانگیری (ایران)

رده‌بندی تیمی: ۱- ایران ۱۳۵ امتیاز ۲- جمهوری آذربایجان ۱۳۰ امتیاز ۳- گرجستان ۱۲۱ امتیاز ۴- ترکیه ۸۹ امتیاز ۵- هند ۷۸ امتیاز ۶- ازبکستان ۷۵ امتیاز ۷- ارمنستان ۶۴ امتیاز ۸- آمریکا ۶۲ امتیاز ۹- اوکراین ۵۹ امتیاز ۱۰- قزاقستان ۵۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا