جهاد و کشاورزی

بارش های موسمی در کشور ادامه دارد

 

به گزارش توانا، با بررسی نقشه‌های همدیدی و آینده نگری سازمان هوا شناسی مشخص شده که طی 4 روز آینده در نوار شمالی کشور گذر متناوب امواج و همچنین فعالیت سامانه موسمی در نیمه جنوبی کشور باراندگی را به همراه خواهد داشت همچنین وزش باد را نیز داریم.

لذا بر این اساس امروز نیز در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و برخی مناطق واقع در شمال غرب کشور رگبار باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید روی می‌دهد.

باید بگوییم که، نیمه غربی کرمان در سیستان و بلوچستان، هرمزگان،  یزد، بوشهر، نیمه شرقی خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، نیمه غربی اصفهان، شرق اصفهان، شرق لرستان، مرکزی، همدان و قم رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید گاهی همراه با خیزش گردوخاک پیش‌بینی شده است. همچنین در ارتفاعات البرز واقع در شرق تهران، جنوب سیستان و بلوچستان، شمال غرب کرمان، غرب یزد، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، نیمه شمالی فارس، جنوب اصفهان و کرمان بارش‌ها شدت خواهد داشت.

همچنین گفته شده هفته آتی علی الخصوص یکشنبه در استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران بارش گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید روی می‌دهد.

اما پیش بینی ها حاکی از آن است که ،در جنوب شرق و جنوب بارش‌ها کاهش می‌یابد و در دامنه‌های زاگرس واقع در غرب فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، شرق خوزستان، غرب اصفهان و شرق لرستان رگبار و رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.

بارش‌ها در ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات کرمان شدت خواهد داشت. دوشنبه آینده بارش در نوار شمالی کاهش یافته و تنها در استان مازندران قابل توجه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا