ورزشی

مهدی: شاید گام بعدی کنفدراسیون فوتبال آسیا تعلیق لیگ ایران باشد

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران گفت: شاید گام بعدی کنفدراسیون آسیا تعلیق لیگ برتر ایران باشد.

به گزارش توانا، سهیل مهدی روز جمعه در یک گفت و گوی تلویزیونی درباره انتشار خبر احتمال تعلیق لیگ برتر ایران از سوی کنفدراسیون آسیا اظهار کرد: در سال‌های گذشته بارها گفته‌ام که هر روز تیغ ممیزی تیزتر می‌شود. وقتی تیم‌های ایرانی هم از حضور در لیگ قهرمانان محروم شده‌اند دیگر نمی‌دانم باید با ما چه‌کار کنند که استانداردها را رعایت کنیم. شاید قدم بعدی همین تعلیق لیگ باشد.

وی ادامه داد: حتی اگر لیگ ایران هم تعلیق نشود، در صورتی که از حضور در لیگ قهرمانان آسیا محروم شویم انگیزه‌ای برای حضور در لیگ باقی نمی‌ماند. هنوز تعلیق لیگ ابلاغ نشده اما اخطارها به‌تدریج افزایش یافته است. دلیل آن هم رعایت نکردن اصول حرفه‌ای مثل ورزشگاه استاندارد یا پرداخت بدهی است.

عضو پیشین کمیته صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال درباره احتمال حضور یا محرومیت استقلال و پرسپولیس در فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا گفت: هنوز چیزی درباره محرومیت این تیم‌ها یا دیگر تیم‌های ایرانی به ما اعلام نشده است. ولی وقتی کار را رها کرده‌اند و بدهی‌ها و پرونده‌های جدیدی اضافه شده، کار برای دریافت مجوز حرفه‌ای سخت‌تر هم می‌شود.

وی درباره حضور تماشاگران در فصل آینده لیگ برتر گفت: بنابر آخرین دستورالعملی که از سوی وزارت کشور و ستاد ملی مقابله با کرونا به ما ابلاغ شده، اجازه ورود ۳۰ درصد تماشاگران به ورزشگاه صادر شده است. همچنان این قانون پابرجاست مگر اینکه دستورالعمل جدیدی ابلاغ شود. از مسوولین استانی می‌خواهم اقدامات خود را بر اساس ورود ۳۰ درصدی تماشاگران انجام دهند. از این ۳۰ درصد، ۱۰ درصد هم به تیم میهمان اختصاص دارد.

مهدی در پاسخ به این سوال که آیا برای برنامه‌ریزی مسابقات، نباید سازمان لیگ نقش پررنگ‌تری نسبت به شورای تامین داشته باشد؟ گفت: با توجه به اینکه بخش زیادی از مسائل مربوط به نظم و امنیت مسابقه به پلیس ارتباط دارد، بنابراین نظر شورای تامین استان اهمیت زیادی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا