بین المللی

حکیم:حشدالشعبی نهادی نظامی ،ملی وموجب افتخار است

سید عمار حکیم»، رهبر جریان حکمت ملی عراق در سخنرانی روز اول محرم در میدان خلانی بغداد با بیان اینکه در هفته‌های گذشته شاهد تلاش‌های بسیار برای ایجاد فتنه میان طیف‌های گوناگون ملت عراق و نیز درون بزرگ‌ترین طیف اجتماعی عراق بودیم، اظهار داشت: این تلاش‌های شوم جز در پی آسیب زدن و شر رساندن به عراق و ملت عراق نیست.

به گزارش توانا ، به نقل از دفتر رسانه ای جریان حکمت ملی عراق، وی گفت: از همه نیروهای ملی و خیرخواه می‌خواهم که حساسیت‌ها و نزاع‌های سابق را کنار بگذارند و با روحیه مسئولیت‌پذیری که شایسته عراق و جایگاه آن است وارد گفت‌وگوی فراگیر شوند.

رهبر جریان حکمت ملی عراق با تاکید بر پایبندی به قانون و حفظ اقتدار حکومت و نهادهای آن، قهرمانی‌های حشد شعبی را یادآور شد و گفت: امروز حشد شعبی نهادی نظامی و ملی و موجب افتخار است. بار دیگر سالروز افتخارآمیز تأسیس آن را گرامی می‌داریم و به نیروهای حشد که آن رژه استوار و افتخارآفرین و مقتدرانه را اجرا کردند درود می‌فرستیم و این همه را تأکیدی بر ضرورت ادامه روند تحکیم نهاد حشد الشعبی و تقویت و توسعه آن برای تبدیل شدنش به پشتوانه‌ای قدرتمند می‌دانیم.

حکیم بر ضرورت عبور از بن‌بست سیاسی با خردمندی و ایثار تاکید کرد و ادامه داد: باید سازوکاری آشکار و علنی برای ملت جهت انتخاب رئیس جمهوری ایجاد شود و این مسئله پشت درهای بسته نماند تا مسائل از حالت شخصی درآید و به بحران کشیده نشود، برادران کرد ما یا درباره نامزد نهایی ریاست جمهوری توافق کنند یا با دو نامزد به مجلس بروند و انتخاب نهایی را به نمایندگان ملت واگذار کنند و این همه باید طبق جدول زمانی مشخص و کوتاه انجام شود.

وی تاکید کرد که دولت آینده خود فرصت بزرگی برای تحقق موفقیت‌های خدماتی و عمرانی دارد و امیدواریم که رئیس دولت در انتخاب کابینه‌ای مؤثر در عرصه میدانی و خدماتی که تنها دغدغه‌اش موفقیت و تحقق دستاورد باشد این نکته را در نظر بگیرد و برنامه‌ای مشخص و قابل پذیرش با جدول زمانی منطقی تنظیم کند.

رهبر جریان حکمت ملی عراق بر ضرورت تقویت نهادهای امنیتی و نظامی از ارتش، پلیس، حشد و پیشمرگه و مبارزه با تررویسم و دیگر تشکیلات با رعایت معیارهای حرفه‌ای و ملی و دکترین نظامی مناسب و تقویت تسلیحاتی و آموزشی تأکید کرد و گفت: همه این موارد موجب اقتدار دولت و قانون و جامعه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا