گردشگری

تاثیرگذار بودن سمن‌ها نیازمند توجه به سواد گردشگری است

به گزارش توانا ؛ معاون امور زیارتی و گردشگری فارس گفت: تاثیرگذار بودن سمن‌ها نیازمند توجه به موضوعاتی محوری از جمله سواد گردشگری و زیارت و توجه به راهکارهای کارآفرینی در حوزه گردشگری و توسعه اقتصاد گردشگری و زیارت است.

محمد فرخ‌زاده پنج‌شنبه ۶ مرداد در دیدار با جمعی از فعالان سازمان‌های مردم نهاد در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی که به درخواست آنها برگزار شد، عنوان کرد: فعالیت سمن‌ها در حوزه‌های مختلف می‌تواند تاثیری فراتر از دستورها و بخشنامه‌های دولتی بر بهبود شرایط و دستیابی به اهداف ارزشمند باشد.

او تاکید کرد: گستره فعالیت سازمان‌های مردم نهاد و قدرت و تأثیرگذاری آنها بسیار فراتر از چیزی است که اکنون تصور می‌شود و یک برنامه ریزی صحیح می‌تواند باعث شود اقدامات زیرساختی و اثرگذاری در حوزه گردشگری و زیارت رخ دهد.

معاون استاندار فارس برنامه ریزی و اجرای اقدامات میدانی و شکلی را در این حوزه بسیار مهم دانست و تاکید کرد: تاثیرگذار بودن سمن‌ها نیازمند توجه به موضوعاتی محوری از جمله سواد گردشگری و زیارت و توجه به راهکارهای کارآفرینی در حوزه گردشگری و توسعه اقتصاد گردشگری و زیارت است.

معاون استاندار فارس با بیان اینکه ایجاد و ارتقا سواد گردشگری در جامعه امری ضروری است خاطرنشان کرد: سازمان های مردم نهاد ابتدا لازم است آموزش‌های لازم را ببینند و خود در زمینه رشد سواد گردشگری ارتقا یابند.

به باور فرخ‌زاده، گردشگری از آن دست صنایعی است که  آینده کشورها را تغییر می‌دهد، بنابراین تعریف اقتصاد گردشگری و حوزه های آن اهمیت ویژه ای دارد و ایجاد شغل در حوزه گردشگری علاوه بر منافعی همچون حفظ محیط زیست هزینه های بسیار کمتر در مقایسه با راه‌اندازی صنایع دیگر دارد؛ بنابراین اگر سازمان‌های مردم نهاد بخواهند در حوزه گردشگری اقداماتی اثرگذار انجام دهند نباید از موضوع کارآفرینی غافل باشند.

او با بیان اینکه گردشگری و سفر قلب تپنده اقتصاد جهان است و اگر این قلب تپنده از کار بیفتد اقتصاد جهان نیز فرو می‌پاشد، همه فعالیت‌های مرتبط با توریسم و گردشگری در بخش‌های مختلف از حمل و نقل تا اقامت و اسکان، رستوران‌ها و مراکز تفریحی، اماکن و بناهای تاریخی، جاذبه‌های طبیعی و آداب و رسوم و میراث فرهنگی و قومی و… زیرمجموعه این حوزه دانست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا