سلامت

مهم ترین چالش سازمان انتقال خون کمبود اعتباراست

به گزارش توانا، از سازمان انتقال خون ایران، مهدی اکبری دهبالایی کمبود اعتبار را یکی از مهمترین چالش های سازمان انتقال خون دانست و ادامه داد: برای بهبود عملکرد این سازمان به افزایش بودجه نیاز داریم و متاسفانه باید گفت با وجود افزایش بیمارستان ها و تخت های بیمارستانی امکانات انتقال خون متناسب با آن رشد نکرده است.

وی افزود: برخی  پایگاه های انتقال خون نیازمند به روزآمدسازی و افزایش تعداد پزشک و نیروی متخصص ثابت هستند که در دستور کار قرا گرفته و به زودی اجرائی می شود.

وی اظهارداشت: درنظر داریم به نحوی برنامه ریزی کنیم تا میزان خون گیری در روز متناسب با جمعیت هر شهرستان تنظیم شود.

اکبری دهبالایی با اشاره به اهمیت آموزش نیروها گفت: به زودی این برنامه در برخی مراکز اهدای خون کشور عملی می شود.

سرپرست اداره کل پشتیبانی و نگهداری تجهیزات پزشکی تاکید کرد: مرکز انتقال خون را برای مردم و کارکنان، فضایی متناسب، امن و کاملا مجهز کرده ایم تا شهروندان رغبت بیشتری برای اهدای خون به همنوعان خود داشته باشند و حتی دقیقه ای معطل نشوند.

وی با اشاره به صعب‌العبور بودن برخی از روستا ها و مناطق گفت: بسیاری از مردم ساکن روستاها علاقمند به اهدای خون هستند اما نبود امکانات و دوری مسافت مراجعه به مراکز اهدای خون را برای ایشان دشوار کرده است.

اکبری دهبالایی  ابراز امیدواری کرد با پیگیری های مدیر عامل سازمان و اضافه کردن اتوبوس‌های ویژه و سیارخون گیری خون  این مشکل برطرف شود تا ضمن تامین خون و فراورده های آن برای بیماران، دسترسی مردم به مراکز اهدای خون راحت تر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا