گردشگری

رویداد استارت‌آپ ویکند گردشگری در کرمان برگزار می‌شود

به گزارش توانا ؛ مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان گفت: به زودی رویداد استارت‌آپ ویکند گردشگری با مشارکت پارک علم و فناوری این استان در کرمان برگزار می‌شود.

فریدون فعالی در نشست با مسئولان دانشگاه‌های علمی کاربردی و دانشگاه آزاد و همچنین پارک علم و فناوری استان کرمان به اجرای برنامه‌های دو جانبه مراکز علمی و اداره‌کل میراث‌فرهنگی این استان اشاره و اظهار کرد: برگزاری دوره‌های پودمانی مرمت و صنایع‌دستی از مهرماه سال جاری و رویدادهای شتاب و استارت‌آپ‌های گردشگری و صنایع‌دستی را می‌توان جزو اولویت‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی و مراکز علمی این استان قرار داد.

وی با اشاره به همکاری دانشجویان مرتبط برای شناسایی، مستندسازی و تهیه پرونده‌های ثبتی در حوزه‌های ملموس و ناملموس افزود: برگزاری دوره‌های احیاء مشاغل حوزه صنایع‌دستی و رشته‌های هنری منسوخ شده و چاپ و نشر کتب و نشریات مرتبط با حوزه‌های مختلف میراث‌فرهنگی از برنامه‌های پیش رو برای سال‌های آتی است.

فعالی از انجام پژوهش‌های مشترک در زمینه قنات و گردشگری آب خبر داد و گفت: هدایت رساله‌های مقطع دکتری در مسیر پژوهش‌های موردنیاز و کاربردی در سه حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از اولویت‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان است که به زودی اجرایی می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان خاطرنشان کرد: همچنین هدایت ایده‌ها در مسیر صحیح تجاری‌سازی از طریق ارائه آموزش‌های لازم و برگزاری دوره‌های مرتبط در حوزه‌های مختلف میراث‌فرهنگی از دیگر برنامه‌های مشترک اداره‌کل میراث‌فرهنگی با دانشگاه‌های مرتبط است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا