بین المللی

آمادگی اسرائیل برای مقابله باانتفاضه جدید

تهران-توانا- روزنامه صهیونیستی هاآرتص از نگرانی پلیس این رژیم درباره شروع یک انتفاضه جدید در سرزمین‌های اشغالی بعد از حمله به نوار غزه خبر داد.

به گزارش امروز (شنبه توانا، روزنامه هاآرتص، چاپ تل آویو در گزارشی نوشت: در میانه عملیات غزه، پلیس اسرائیل برای مقابله با ناآرامی در شهرهای دارای جمعیت عرب آماده می شود.

این رسانه صهیونیستی، همراهی فلسطینیان ساکن سرزمین‌های اشغالی با مردم غزه در نبرد «شمشیر قدس» در سال ۲۰۲۱ را یادآور شده و تاکید کرد: باتوجه به اعتراض های سال گذشته، سطح تهدیدات بالا رفته و پلیس (اسراییل) در شهرهای دارای جمعیت عرب در حالت آماده‌باش است و سطح هشدار در سطح «بی» قرار گرفته است.

هاآرتص با یادآوری نگرانی ذاتی صهیونیست‌ها از انتفاضه مردمی فلسطین نوشت: آماده باش پلیس (اسراییل) در حالی است که هیچ داده اطلاعاتی مبنی بر احتمال رخ دادن اعتراض وجود ندارد.

این روزنامه چاپ تل آویو تصریح کرد: جمعه عصر، «عومر بارلو» وزیر امنیت داخلی اسراییل (رژیم صهیونیستی/ شاباک) به ۱۰ واحد پلیس ذخیره مرزبانی اسرائیل اعلام آماده باش داد تا در صورت شروع ناآرامی‌ها در اسراییل (سرزمین‌های اشغالی) به پلیس (اسراییل) کمک کنند.

هاآرتص نوشت: ایستگاه‌های پلیس اسراییل در شهرهای دارای جمعیت فلسطینی مثل شهرهای «لد»، «آکا»، «یافا» و «حیفا» از زمان اعتراض های سال ۲۰۲۱ که بعد از حمله به غزه اتفاق افتاد، نیروهای جدیدی را به استخدام درآورده‌اند.

نسخه انگلیسی روزنامه هاآرتص نوشت: اکنون، پلیس اسرائیل بر روی آمادگی جهت مقابله با حملات موشکی در جنوب و مرکز اسرائیل (سرزمین های اشغالی) متمرکز شده است.

این روزنامه صهیونیستی تصریح کرد: برعکس سال‌های گذشته، مقامات اسرائیلی مدعی هستند که ایستگاه‌های پلیس در شهرهای دارای جمعیت فلسطینی به ابزارهای ضدشورش مجهز شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا