شهرسازیعمومی

احتمال انتقال گرد و خاک از کشور سوریه و عراق به نوار مرزی غرب و جنوب غرب ایران و احتمال رگبار باران در پایتخت

کارشناس سازمان هواشناسی از احتمال انتقال گرد و خاک از کشور سوریه و عراق به نوار مرزی غرب و جنوب غرب ایران و احتمال رگبار باران در تهران از پس از ظهر فردا خبر داد.

امین‌حسین نقشینه، کارشناس سازمان هواشناسی، در گفت‌وگو با توانا، در جریان تشریح آخرین وضعیت جوی کشور، با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت آینده برای نقاطی از شمال غرب و سواحل دریای خزر،‌ اردبیل،‌ گیلان،‌ مازندران،‌ گلستان، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی و شمالی و ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی و شرقی رگبار موقت باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید رخ می‌دهد، اعلام کرد: این شرایط فردا، ۱۶ مرداد ماه، با شدت بیشتری علاوه بر مناطق مذکور در خراسان شمالی نیز رخ خواهد داد.

وی برای روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در نوار شمالی کشور، همچنین ارتفاعات و دامنه‌های البرز و زاگرس مرکزی رگبار موقت گاهی همراه با رعد و برق را پیش‌بینی کرد و گفت:‌ روز چهارشنبه اما تقویت بارش‌ها در این مناطق را شاهد هستیم که علاوه بر آن نیمه شمالی فارس و شرق اصفهان نیز افزایش ابر و رگبار پراکنده را تجربه خواهد کرد.

کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه طی پنج روز آینده با توجه به ناپایداری‌های محلی در ساعات پس از ظهر و اوایل شب احتمال رشد ابرهای همرفتی و رگبار موقت در ارتفاعات شرق هرمزگان وجود دارد، عنوان کرد: همچنین در پنج روز آینده در نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل، باد شدید سبب خیزش گرد و خاک می‌شود.

نقشینه افزود: از امشب و طی دو روز آینده به تناوب روی کشورهای همسایه غربی در عراق و سوریه پتانسیل خیزش گرد و خاک و انتقال آن به بخش‌هایی از نوار مرزی در استان‌های غرب و جنوب غرب ایران وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه شرق دریای عمان در پنج روز آینده و دریای خزر طی سه روز آینده مواج و متلاطم خواهد بود، اظهار کرد: تنگه هرمز را نیز برای دو روز آینده مواج پیش‌بینی می‌کنیم.

کارشناس سازمان هواشناسی برای پایتخت طی امروز و فردا آسمان را صاف تا قسمتی ابری اعلام کرد و گفت: فردا پس از ظهر آسمان تهران نیمه ابری خواهد شد و احتمال رگبار باران در مناطق شمالی استان وجود دارد. همچنین بیشینه دما امروز و فردا در پایتخت ۳۷ و روز دوشنبه به ۳۸ درجه می‌رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا