بین المللی

اسماعیل هنیه خواستار توقف فوری یورش شهرک نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی شد

تهران- توانا- «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) بامداد یکشنبه تاکید کرد که یورش شهرک‌نشینان به مسجدالاقصی باید متوقف شود.

به گزارش توانا از المیادین، هنیه گفت: با طرف‌های مصری، قطری و سازمان ملل متحد درباره طرح شهرک‌نشینان صهیونیست برای ورود غیرقانونی به مسجدالاقصی تماس گرفته‌ایم.

وی افزود: باتوجه به تداوم تجاوزات به مردم ما در غزه، یورش به مسجدالاقصی باید پایان یابد تا اوضاع به نقطه‌ای نرسد که از کنترل همه خارج شود.

این در حالی است که رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند که یائیر لاپید نخست وزیر این رژیم با یورش شهرک نشینان صهیونیست و اعضای کنست به مسجدالاقصی موافقت کرده است.

در همین حال رسانه‌های فلسطینی بامداد یکشنبه گزارش دادند که تعداد زیادی از شهرک‌نشینان صهیونیست با پرچم‌های رژیم موقت صهیونیستی به «باب‌العامود» در قدس اشغالی هجوم آورده‌اند.

بر اساس این گزارش، جمعی از صهیونیست‌های اشغالگر با ورود غیرقانونی به محوطه مسجدالاقصی، در حال برگزاری «نماز تلمودی» مقابل یکی از درهای این مکان مقدس هستند.

یورش صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی در حال صورت می گیرد که حملات رژیم صهیونیستی به غزه نیز ادامه دارد.

مناطق مختلف نوار غزه از عصر جمعه شاهد حملات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی است.

در پی این جنایت آفرینی صهیونیست‌ها، گروهان‌های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز از جمعه شب تا روز شنبه مناطق مختلف فلسطین اشغالی را آماج راکت‌ها و خمپاره‌های خود قرار داده است.

منابع خبری رژیم صهیونیستی اعلام کردند که جهاد اسلامی فلسطین تاکنون بیش از ۲۰۰ موشک و راکت را به سمت فلسطین اشغالی شلیک کرده است.

به گزارش توانا، رسانه‌های صهیونیستی بعد از ظهر شنبه اعلام کردند که مقاومت فلسطین از آغاز حملات ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه، بیش از ۲۰۰ موشک و راکت به سمت اراضی اشغالی شلیک کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا