بین المللی

پیروزی مقاومت مقابل رژیم صهیونیستی

حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه از عصر جمعه 14 مرداد باعنوان صبح صادق آغاز شد وتا بامداد یکشنبه ادامه داشت. این تجاوز رژیم صهیونیستی در نهایت با میانجیگری مصر به آتش بس ختم شد. زیاد نخاله، رهبر جنبش جهاد اسلامی تلاش رژیم صهیونیستی برای برقراری آتش بس را ناشی از قدرت و مقاومت جهاد اسلامی دانست.
دراین حملات که تا بامداد یکشنبه ادامه داشت شمار شهدای غزه به43 نفر رسید که 15 نفر از آنها کودک بودند وهمچنین 311 نفراز ساکنان غزه مجروح شدند .
پاسخ مقاومت به حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی
جهاد اسلامی فلسطین ساعت 9شب به وقت غزه 22:30 به وقت تهران موج جدید حملات موشکی خود به شهرک های صهیونیست نشین اطراف غزه وتل آویو را آغاز کرد دراین حملات که موجب ترس ووحشت شهرک نشینان صهیونیست شد خسارت زیادی به شهرک ها شده است صبح روز شنبه ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد تاکنون 200 فروند راکت از نوار غزه به سمت شهرک های صهیونیست نشین در سرزمین های اشغالی شلیک شده است .
در فیلم های منتشر شده از رسانه ها شاهد ترس وفرار شهرک نشینان وسربازان اشغالگر پس از شلیک گسترده موشک های مقاومت بودیم صدای آژیر ها در تل آویو وعسقلان وسدیروت وشهرک های نوار غزه بهترین دلیل بر این است که اشغالگران به اشکال مختلف در صدد پایان دادن به درگیری وحفظ آبروی خود در برابر مردم هستند زیرا آنها اساسا حملات را با هدف سیاسی وبرای خدمت به لاپید بنی گانتز وآویو کوخافی آغاز کردند .

محکومیت حمله به نوار غزه وکشتن غیر نظامیان

تشکیلات خود گردان فلسطین ضمن محکوم کردن حملات رژیم صهیونیستی ادامه تجاوزات علیه مردم ومقدسات در مسجدالاقصی در نوار غزه وتخریب خانه ها که حدود 500خانه در نوار غزه تخریب شد را تنش خطرناک رژیم صهیونیستی علیه مردم خواند.
سخنگوی وزارت خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد مسکو به طور جدی بابت دور جدید خشونت میان اسراییل وفلسطین نگران است . در این بیانیه آمده است دور جدیدی از تشدید تنش راارتش اسراییل با گشودن آتش به سمت نوار غزه در تاریخ پنجم آگوست آغاز کرد که پاسخ گروههای فلسطینی با بمباران گسترده در پی داشت .
زاخارووا افزود مسکو بانگرانی عمیق این تحولات را دنبال می کند که ممکن است به شروع تقابل نظامی تمام عیار ووخامت بیشتر وضعیت اسفناک انسانی در نوار غزه منجر شود .
در پی حمله رژیم صهیونیستی به نوارغزه گروههای فلسطینی، کشورهای تونس ، اردن،ترکیه،یمن ،عراق،عربستان، لبنان واتحادیه عرب این حملات را محکوم کردند.

سید حسن نصرالله گفت: موشک های مقاومت رژیم صهیونیستی راوادار به قبول آتش بس کرد. تجاوزهای اسراییل به منزله زیر پا گذاشتن تمامی خط قرمز ماست.
جنبش جهاد اسلامی پس از برقراری آتش بس اعلام کرد دیدگاه ما نسبت به دشمن مشخص است و هرگاه این آتش بس ذره ای نقض شود، ما پاسخ می دهیم.

میانجیگری مصر

درپی نگرانی مقامات رژیم صهیونیستی وادامه حملات موشکی مقاومت وتخلیه کامل یکی از شهرکهای صهیونیست نشین رییس جمهور مصر عبدافتاح السیسی گفت که با کمک شرکا درراستای بازگرداندن صلح به نوار غزه تلاش خواهد کرد اما جهاداسلامی با اقتدار وقدرت با آتش بس مشروط به آ زادی دو اسیر به نامهای بسام السعدی وخلیل عواده وتحقق تمام خواسته های جهاد اسلامی موافقت کرد.
همچنین وزیر داخلی رژیم صهیونیستی از تماسهای فشرده برای برقراری آتش بس با نوار غزه خبر داد.
همزمان با تحرکات مصر رژیم صهیونیستی برای آرام سازی اوضاع در غزه وجلوگیری از تشدید تنش بامقاومت پس از حملات اخیر به جنین وبازداشت بسام السعدی از رهبران ارشد جهاد اسلامی دست به دامن قطر شد.

گنبد آهنین، امنیت پوشالی صهیونیست‌ها

سایت اقتصادی گلوبز متعلق به رژیم صهیونیستی قیمت رهگیری هر موشک نیرو‌های مقاومت فلسطین با موشک گنبد آهنین ۱۰۰ هزار دلار آمریکا اعلام کرد و اشاره کرد که برآورد‌های قبلی ارتش رژیم صهیونیستی از هزینه آن که ۵۰ هزار دلار تخمین زده بود، نادرست است.

آنچه در واقع در جریان است، مبارزه بین نیرو‌های بسیار پیشرفته در برابر نیروهایی با تجهیزات نه چندان مدرن است که سیستم‌های پیشرفته صهیونیست‌ها را در برابر موشک‌های ساده ساخت داخل نیروهای مقاومت را دچار چالش می‌کند. اما فناوری پیشرفته رژیم صهیونیستی که هزینه‌های بسیاری برای پیشرفت آن پرداخت کرده در برابر این موشک‌ها بازدارندگی کافی ندارد.

موضوع کارآمد بودن گنبد آهنین حتی در داخل رژیم صهیونیستی نیز محل مناقشه است، در حالی که رژیم صهیونیستی مدام تبلیغ می‌کند که گنبد آهنین ۹۰ درصد موشک‌ها را رهگیری میکند و ارزش هزینه بالای آن را دارد، مقامات صهیونیست‌ دیگری هستند که به طور خاص از این موضوع انتقاد می‌کنند و میگویند هزینه آن در مقایسه با اثر بخشی آن بسیار بالاست.

یورام یووال، رئیس مؤسسه تحقیقات دانشگاه حیفا رژیم صهیونیستی، در مقاله‌ای در «یدیعوت آحارونوت» درباره خطر توهم امنیت مطلق که توسط گنبدهای آهنین شکل گرفته نوشت و درآن با طرح سوالی می‌پرسد که آیا گنبد آهنین و دفاع‌های تکنولوژیک می‌توانند از جامعه اسرائیل محافظت کنند. باید پذیرفت که هیچ سیستم دفاعی با فناوری پیشرفته نمی‌تواند امنیت مطلق را تامین کند، حتی اگر سیاستمداران صهیونیستی بار دیگر سعی کنند که خلاف این را به مردم اسرائیل ثابت کنند، اما بی فایده و خطرناک خواهد بود.

گزارش از خانم حسین زاده

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا