ارتباطات و فناوری اطلاعات

اختلال جهانی سرویس جست‌وجوی گوگل اختلال جهانی سرویس جست‌وجوی گوگل

دسترسی به موتور و وب سایت جست و جوی گوگل به طور موقتی برای هزاران کاربر قطع شد و سردرگمی و سیلی از واکنش‌ها را به راه انداخت که بدون محبوب‌ترین موتور جست و جوی آنلاین جهان چه باید کرد.

به گزارش توانا، سرویس داون دتکتور که قطعی و اختلال سرویس‌ها و وب سایت‌ها را رصد می‌کند، از حدود ساعت ۹ بعدازظهر روز دوشنبه به وقت نیویورک، گزارش کاربران درباره مشکل دسترسی به موتور جست و جوی گوگل را دریافت کرد و این گزارش‌ها یک ساعت بعد به بیش از ۴۰ هزار مورد رسید. مشکلات در بالا آمدن وب سایت گوگل و انجام عمل جست و جو در تایوان و ژاپن هم مشاهده شد اما به نظر رسید خدمات به صورت متناوت در دسترس هستند.

شبکه سی‌ان‌بی‌سی در خبری نوشت:‌ کاربران در انگلیس، استرالیا و سنگاپور هم مشکل دسترسی به گوگل را گزارش کرده‌اند. بعضی از کاربران اسکرین شات‌هایی از پیامهای خطا را ارسال کردند و بعضی دیگر به شوخی می‌گفتند تلاش می‌کنند گوگل را برای بررسی این که آیا موتور جست و گوگل قطع شده است، چک کنند.

مشکل اختلال و قطعی سرویس در جست و جو که محصول اصلی گوگل است، کم سابقه محسوب می‌شود. اصلی‌ترین دلیل چنین اختلال‌هایی، زیرساخت وب بک‌اِند هستند که نمونه آن سال گذشته در وب سایت فستلی و آمازون وب سرویس مشاهده شد.

به نظر رسید سرویس گوگل درست پیش از ساعت ۱۰ بعدازظهر به وقت نیویورک به وضعیت عادی بازگشت.

طبق گزارش رسانه‌های محلی، روز دوشنبه یک حادثه برقی در تاسیسات گوگل در آیووا پیش آمد و سه نفر را راهی بیمارستان کرد. هنوز معلوم نیست آیا این حادثه با قطعی سرویس گوگل ارتباط داشته است یا خیر.

بر اساس گزارش بلومبرگ، سخنگوی آلفابت- شرکت مادر گوگل – اعلام کرد ما از وقوع یک حادثه برقی در دیتاسنتر گوگل در آیوا که باعث مصدومیت سه نفر شد، مطلع هستیم. سلامت و ایمنی همه کارکنان، اولویت قطعی ماست و ما با شرکا و مقامات محلی برای تحقیقات درباره این موضوع و فراهم کردن کمک لازم، همکاری نزدیکی داریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا