اقتصادی

مقصر کشته شدن ۳ عزادار حسینی در تصادف با خودرو مشخص شد

به گزارش توانا به نقل از همشهری آنلاین، تازه‌ترین بررسی‌های پلیس درباره تصادف مرگبار خودرویی با دسته عزاداران که منجر به جان‌باختن ۳ نفر شد، نشان می‌دهد، راننده خودرو و مسئول هیأت هر دو به میزان ۵۰ درصد مقصرند.
این حادثه شامگاه جمعه ۱۴ مرداد ماه امسال در بلوار مفتح شهرک کاوه اردستان واقع در استان اصفهان اتفاق افتاد.

حوالی ساعت ۲۲:۴۰ دقیقه بود که یکی از دسته‌های عزاداری منطقه در حال عبور از بلوار بود که ناگهان یک خودروی پژو ۲۰۶ که سرعت زیادی داشت سر رسید و به‌دلیل ناتوانی در کنترل خودرو با عزاداران برخورد کرد.

شدت حادثه به حدی بود که ۱۹ نفر شامل ۸ زن، ۸ مرد و ۳ کودک به‌شدت آسیب دیدند و زمانی که امدادگران اورژانس به محل حادثه رسیدند، معلوم شد که ۳ نفر از آنها شامل مردی ۵۲ ساله و ۲ خانم ۶۵ ساله و ۷۰ ساله جان خود را از دست داده‌اند.

مصدومان به وسیله چندین دستگاه آمبولانس به مراکز درمانی منتقل شدند.

سرهنگ‌ محمدرضا محمدی، رئیس پلیس راهور اصفهان درباره جزئیات این حادثه گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد که در این حادثه ۵۰ درصد راننده پژو و ۵۰ درصد مسئول هیأت مقصر هستند.

او ادامه داد: متأسفانه مسئول هیأت بدون هیچ‌ هماهنگی قبلی با پلیس شهرستان و بدون رعایت نکات ایمنی و با وجود هشدارهای لازم درباره حرکت دسته سیاه‌پوش عزاداری، در مسیر حاشیه‌ای و تاریک دسته عزاداران را حرکت داده بود که این حادثه رخ داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا