بین المللی

محافل امنیتی رژیم صهیونیستی درباره وقوع انتفاضه سوم ابراز نگرانی می کنند

تهران-توانا- محافل امنیتی رژیم صهیونیستی درباره وقوع انتفاضه سوم با توجه به بی ثباتی سیاسی این رژیم و افزایش درگیری ها با فلسطینی ها ابراز نگرانی می کنند.

به گزارش روز چهارشنبه توانا، پایگاه خبری عربی ۲۱ در گزارشی به وضعیت کرانه باختری رود اردن و توان مقاومت فلسطین در کنار جنبش تحریم رژیم صیهیونیستی در جهان پرداخت و نوشت که بن بست سیاسی در رژیم صهیونیستی در داخل فلسطین اشغالی چه به دلیل بی ثبات حزبی و حاکمیتی و چه روابط پرتنش با فلسطینی ها، این نگرانی را برای مقامات این رژیم ایجاد می کند که این وضعیت فرصتی برای دشمنان آنها به ویژه جنبش حماس و بقیه گروههای مقاومت  فلسطین و نیز جنبش بین المللی بایکوت این رژیم با نام اختصاری (BDS ) فراهم می آورد. این و ضعیت موجب نگرانی حامیان این رژیم نیز شده است زیرا آنها نگران موج سوم انتفاضه فلسطین هستند.

این پایگاه افزود: تنش و درگیری بین رژیم صهیونیستی و فلسطینی‌ها هر چند سال یک بار به اوج خود می رسد. عملیات گروههای مقاومت فلسطینی در سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶ میلادی به کشته شدن ۴۷ “اسرائیلی” منجر شد. سپس نهضت حمایت از قدس و جنگ علیه غزه در ۲۰۲۱ میلادی و در نهایت موج عملیات شهادت طلبانه در ماه های مارس، آوریل و می گذشته روی داد که طی آن ۲۰ “اسرائیلی” کشته شدند. در فاصله این حوادث، هم شاهد درگیری های میدانی در کرانه باختری و در مرزهای نوار غزه بودیم.

به نوشته این پایگاه، “بن درور یمینی” نویسنده روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» در این رابطه گفت: ساده انگاری این حوادث از جانب مقامات اسراییلی و آرام انگاشتن اوضاع – با در نظرگرفتن تعداد کشته‌ها و زخمی‌های اسرائیلی در انتفاضه الاقصی (نسبت به سالهای اخیر)- موجب شده که تصور کنند که فرمول لازم برای “اداره درگیریها و تنش با فلسطینی ها” را یافته اند؛ ولی امواج انتفاضه سنگ در کرانه غربی، این توهم را بر باد می دهد. در واقع زمان به سرعت سپری می شود و مسئله فلسطین همچنان در صدر برنامه ها و مشغله کاری اسرائیل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا