بین المللی

سیل درپایتخت کره جنوبی ۹کشته برجا گذاشت

تهران- توانا  – بارش باران‌های سنگین در «سئول» پایتخت کره جنوبی امروز پس از ۳ روز کمتر شد با این حال تاکنون دستکم ۹ کشته به جا گذاشت و موجب تخریب بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ خانه و ساختمان شده است.

به گزارش روز چهارشنبه توانا  از خبرگزاری «یونهاپ» بارش باران‌های سیل آسا اما با شدت کمتری برای امروز (چهارشنبه) در مقایسه با بارش‌های شدید روزهای دوشنبه و سه شنبه در «سئول» پیش بینی شده بود. بارندگی‌های سیل‌آسای روزهای دوشنبه و سه شنبه منجر به تخریب بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ خانه و ساختمان و زیرآب رفتن خیابان‌ها و اتومبیل‌ها شد.

براساس اطلاعات مرکز حوادث و ستاد اقدامات امنیتی کره جنوبی  دستکم ۵ نفر در «سئول»   و ۴ نفر در استان‌های دیگر بر اثر سیل کشته شدند. در این میان ۱۷ نفر نیز زخمی و ۷ نفر مفقود شده‌اند.

داده ها همچنین نشان می دهند دستکم ۲ هزار و ۸۰۰ مرکز و ساختمان خصوصی و دولتی در سراسر کره جنوبی آسیب دیده‌اند و بیش از هزار و ۱۰۰ نفر آواره شدند. در مجموع ۲ هزار و ۶۷۶ خانه و ساختمان که بیشتر آنها در سئول بودند زیرآب فرو رفتند. حدود ۵۷۰ نفر از ۳۹۸ خانه که بیشتر آنها در سئول بودند آواره شدند. بدین ترتیب هزار و ۲۵۳ نفر از ۷۲۴ خانه در سراسر کشور موقتا از خانه‌هایشان تخلیه شدند.

با این وجود بسیاری از اتوبان‌ها و خطوط مترو تا امروز به حالت عادی برگشتند.

«یون سوک یول» رئیس جمهوری کره جنوبی امروز در جلسه‌ای برای بحث و گفتگو پیرامون خسارات وارده و راه‌های کمک‌رسانی به مردم شرکت خواهد کرد.

تغییرات اقلیمی و گرمایش زمین در سال‌های اخیر منجر به بارندگی‌های سیل‌آسا در سراسر جهان شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا