بین المللی

نماینده روسیه در سازمان ملل:خروج آمریکا از سوریه نابودی تروریستها را تسهیل می کند

تهران- توانا – واسیلی نبنزیا نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد گفت: خروج نیروهای آمریکایی از سوریه، نابودی سریع باقی مانده تروریست ها در این کشور را تسهیل می کند.

به گزارش توانا از خبرگزاری تاس، نبنزیا سه شنبه شب در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره تهدیدات تروریسم علیه صلح و امنیت بین المللی گفت: لازم است پناهگاه های باقی مانده تروریسم بین المللی در سوریه از جمله حضور داعش و سایر گروه ها  از بین برود.

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحددر ادامه افزود: در حال حاضر گروه های تروریستی در مناطقی که تحت کنترل دولت سوریه نیستند، پناه گرفته اند.

به گفته این دیپلمات روسی، در جریان یک ماموریت گشت زنی بر فراز سوریه در هفته گذشته، نیروی هوایی روسیه گروهی از تروریست های لیوا شهداء القریطین را خنثی کرد. این گروه تروریستی در التنف مستقر است که تحت کنترل نیروهای آمریکایی است.

وی تاکید کرد: خروج نیروهای اشغالگر آمریکا از خاک سوریه به معنای حذف سریع و اجتناب ناپذیر تروریست ها در این کشور رنج دیده و شبکه تروریستی در کشورهای همسایه خواهد بود.

ولادیمیر ورونکوف دیگر مقام ارشد سازمان ملل در مبارزه با تروریسم نیز به شورای امنیت سازمان ملل گفت که به رغم از دست دادن قلمرو و تلفات در میان رهبری، داعش همچنان تهدیدی برای صلح و امنیت بین‌المللی است.

این مقام سازمان ملل گفت: این گروه همچنین به طور قابل توجهی استفاده از پهپادها از جمله در شمال عراق را افزایش داده است. داعش با اتکا به ساختار داخلی عمدتاً غیرمتمرکز موفق به انجام این کار شده است.

وی افزود: این گروه تروریستی نه تنها در عراق و سوریه، بلکه در افغانستان، سومالی و دریاچه چاد نیز فعال است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا