ارتباطات و فناوری اطلاعات

جزئیات راه‌اندازی اپلیکیشن “ناجی ۲۴” اعلام شد

مدیر آسایشگاه کهریزک با اشاره به راه‌اندازی اپلیکیشن “ناجی ۲۴” گفت: این اپلیکیشن در قالب ارائه خدمات به سالمندان در منزل راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش توانا، حسین نحوی‌نژاد مدیر آسایشگاه کهریزک در نشست خبری با اشاره به موضوع سالمندی و اهمیت ارائه خدمات به این گروه از جامعه اظهار کرد: بنده در این حوزه و در زمانی که در سازمان بهزیستی حضور داشتم، تحقیقات مفصلی را در این بخش انجام داده‌ام.

وی با رد هرگونه اخباری مبنی بر رهاسازی سالمندان خاطرنشان کرد: به هر ترتیب این موضوع در سطح کشور ما وجود ندارد و بنده چه زمانی که در بهزیستی مسئولیت داشتم و چه در زمانی که در آسایشگاه کهریزک حضور پیدا کرده‌ام، با این بحران روبرو نبوده‌ام.

مدیر آسایشگاه کهریزک ادامه داد: با توجه به آمارهایی که وجود دارد 10 درصد از جمعیت کشور ما را سالمندان تشکیل می‌دهند و بر اساس همین آمار، حدود 15 هزار سالمند شاید در مراکز نگهداری مراقبت می‌شوند.

نحوی‌نژاد ادامه داد: برخی از سالمندان با توجه به مشکلاتی که برایشان به وجود می‌آید با حکم قضایی به مراکز خیریه و از جمله آسایشگاه کهریزک تحویل داده می‌شوند.

وی ادامه داد: با توجه به جمعیت سالمندی، مطالعات زیادی در این حوزه صورت گرفته است و در کشور ما نیز در این بخش مطالعاتی انجام شده است.

مدیر آسایشگاه کهریزک با بیان اینکه در کشور ما در رابطه با طرح مراقبت در منزل هیچ مرجعی مجوز صادر نمی‌کند، گفت: تمام آگهی‌هایی که در خصوص مراقبت از سالمندان و کودکان وجود دارد، جعلی هستند؛ چرا که هیچ ارگان و نهادی مجوز مراقبت در منزل را صادر نمی‌کند.

نحوی‌نژاد با اشاره به اینکه در مجموعه آسایشگاه کهریزک برای نخستین بار و با هدف ارائه خدمات بهتر و مناسب‌تر به سالمندان این آسایشگاه اپلیکیشن و یا نرم‌افزار خدمات در منزل را طراحی کرده است، گفت: این کار با مطالعات وسیع انجام شده است و بر اساس تجربیات 50 ساله‌ آسایشگاه کهریزک رقم خورده است.

وی اظهار امیدواری کرد که دولتمردان در مجلس شورای اسلامی نیز در این بخش آسایشگاه کهریزک را همراهی کنند.

مدیر آسایشگاه کهریزک همچنین با اشاره به هزینه‌های درمانی بسیار بالای سالمندان گفت: در این بخش نیاز است که بیمه‌ها نیز ورود جدی را داشته باشند چرا که بدون حمایت از بیمه‌ها نمی‌توان کار مناسبی را در این بخش انجام داد.

نحوی‌نژاد با بیان اینکه با اقدامات درست و به موقع می‌توان از مراجع 60 الی 70 درصد از سالمندان به مراکز نگهداری جلوگیری کرد، گفت: در نرم‌افزار و اپلیکیشن ناجی 24 (طرح مراقبت از سالمندان در منزل) خدماتی از جمله خدمات اورژانس، گردشگری ـ سیاحتی، درمانی و … ارائه خواهد شد.

وی با اشاره به محسنات اپلیکیشن ناجی 24 گفت: با راه‌اندازی این اپلیکیشن از اتلاف منابع جلوگیری خواهد شد و شاهد ارائه خدمات مناسب به سالمندان خواهیم بود.

مدیر آسایشگاه کهریزک همچنین به همکاری و همراهی 1200 نیکوکار در مجموعه آسایشگاه کهریزک جهت استحمام مددجویان این آسایشگاه اشاره کرد و گفت: آسایشگاه محلی برای زندگی مددجویان است و در این محل ما آنها را به مکان‌های مختلف از جمله شمال و سالن‌های کنسرت و … می‌بریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا