اقتصادی

اوکراین عرضه نفت روسیه به اروپا را متوقف کرد

راه حل عضو اتحادیه اروپا برای ازسرگیری عرضه نفت روسیه

غول نفت و گاز مجارستان موسوم به شرکت مول MOL تأیید کرد که عرضه نفت خام روسیه از طریق شاخه جنوبی خط لوله دروژبا چند روز پیش متوقف شد و گفت که مذاکراتی را برای تقبل تعهدات برای پرداخت هزینه ترانزیت آغاز کرده است.
به گزارش توانا، غول نفت و گاز مجارستان موسوم به شرکت مول MOL روز سه‌شنبه تأیید کرد که عرضه نفت خام روسیه از طریق شاخه جنوبی خط لوله دروژبا چند روز پیش متوقف شد و گفت که مذاکراتی را برای تقبل تعهدات برای پرداخت هزینه ترانزیت آغاز کرده است.

شرکت ترانس‌نِفت Transneft که مسئول عرضه نفت روسیه به اتحادیه اروپا است، روز دوشنبه اعلام کرد که مسیر پرداخت هزینه ترانزیت به اوکراین به‌دلیل تحریم‌های اتحادیه اروپا مسدود شده است.

شرکت مول MOL پیشنهاد کرده است هزینه‌های ترانزیت را از طرف ترانس‌نفت پرداخت کند، اما پاسخی از اوکراین دریافت نکرده است.

بیشتر بخوانید
اوکراین عرضه نفت روسیه به اتحادیه اروپا را متوقف کرد

گاز صادراتی انگلیس به اتحادیه اروپا سمّی از آب درآمد

این غول انرژی در بیانیه‌ای گفت: اگرچه MOL ذخایر کافی برای چند هفته دارد، اما در حال کار به‌روی راه‌حلی است و همچنین مذاکراتی را در مورد تعهد هزینه‌ها آغاز کرده است.

ترانس‌نفت روز دوشنبه اعلام کرد که اوکراین جریان نفت روسیه به بخش‌هایی از اروپای مرکزی را از چهارم اوت به حالت تعلیق درآورده است چرا که تحریم‌های غرب مانع از پرداخت هزینه‌های ترانزیت مسکو شده است.

به‌گفته این شرکت روسی، تعلیق جریان خط لوله بر اسلواکی، مجارستان و جمهوری چک تأثیر گذاشته است. ترانس‌نفت گفت که روی گزینه‌های جایگزین برای انتقال وجوه کار می‌کند.

دروژبا Druzhba که یکی از طولانی‌ترین شبکه‌های خط لوله در جهان است، حدود 4000 کیلومتر نفت خام را از بخش شرق اروپایی روسیه به پالایشگاه‌های جمهوری چک، آلمان، مجارستان، لهستان و اسلواکی حمل می‌کند. روسیه به‌طور معمول حدود 250 هزار بشکه نفت در روز را از طریق قسمت جنوبی این مسیر تأمین می‌کند.

به‌گفته ترانس‌نفت، شاخه شمالی خط لوله دروژبا که از بلاروس به لهستان و آلمان می‌گذرد، به کار خود ادامه می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا