جهاد و کشاورزی

صادرات مرکبات ایران به چین

به گزارش توانا،معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه گفت: امسال می‌توانیم فقط با روسیه تا پنج میلیارد دلار صادرات مصالح ساختمانی داشته باشیم، معادن گرانیت زیادی هم داریم و با توجه به نیاز روسیه، ظرفیت صادرات وجود دارد.مهدی صفری با بیان اینکه رایزن‌های بازرگانی قوی نیاز است و آن‌ها را برای بخش خصوصی تأمین می‌کنیم، افزود: جایی که ضعف است و بازار را نمی‌شناسید حتماً این کار را برای فعالان اقتصادی جهت صادرات به خارج انجام می‌دهیم.

مهدی صفری گفت: اولویت در تبادلات تجاری با کشور‌های همسایه را بر این گذاشتیم که کریدور شمال جنوب و شرق به غرب را فعال کنیم،.

وی گفت: یکی از کار‌های خوبی که در مازندران انجام شده است  سواپ نفت بوده . سواپ نفت قزاقستان راه افتاده و به‌زودی سواپ نفت روسیه هم راه می‌افتد و در این زمینه‌ها قرارداد‌هایی در شرف انجام است.

یکی دیگر از موضوعات مهم دیگر را صادرات ایران به روسیه و قزاقستان به‌طور ویژه در بخش مرکبات و مصالح ساختمانی عنوان کرد که نیاز منطقه میباشد.

صفری از دریافت نمودن مجوز صادرات مرکبات به چین گفت که به‌زودی نیز مجوز صادرات محصولات لبنی به چین دریافت می‌شود و این را هم نوید داد که به دنبال دریافت مجوز صادرات کیوی و سیب به چین می‌باشیم.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه در نهایت عنوان نمود: علاوه بر صادرات در زمینه‌های مرکبات، کیوی، برنج، لبنیات و … باید صادرات خدمات مهندسی و پزشکی را هم موردتوجه قرار بدهیم که این مهم با جدیت از سوی کشورمان دنبال می‌شود و البته به این دلیل که وزارتخانه‌ها با وزارت امور خارجه در این امور ارتباط خوبی دارند؛ گام‌های خوب و رو به پیشرفتی برداشته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا