بین المللی

نماینده جنبش جهاداسلامی در تهران:هیچ اختلافی بین حماس وجهاداسلامی وجود ندارد

نماینده جنبش جهاد اسلامی در تهران با اشاره به برخی شایعات مطرح شده در روزهای اخیر مبنی بر وجود اختلاف بین حماس و جهاد اسلامی گفت: اختلافی بین حماس و جهاد اسلامی وجود ندارد و مسائل منتشر شده در این زمینه دروغ است.

به گزارش توانا  ناصر ابوشریف صبح روز یکشنبه در نشست بین المللی «مقاومت اسلامی؛ رمز پیروزی حق بر باطل» که به مناسبت فرا رسیدن روز مقاومت و پیروزی حزب الله لبنان در جنگ ۳۳ روزه علیه رژیم صهیوینستی از سوی مجمع بین المللی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها در دانشگاه علم و صنعت برگزار شده بود در سخنان خود با بیان اینکه در حال حاضر شاهد افول تمدن غربی هستیم، اظهار کرد: ضروری است که تمام برنامه‌ریزی ها در جریان مقاومت به نحوی باشد که ما بتوانیم جایگزین این روند باشیم.

وی با اشاره به نقش اسلام و هویت اسلامی در جریان‌های مقاومت در فلسطین طی سال‌های اخیر افزود: جریان مقاومت اسلامی در کشورهای مختلف در منطقه دارای مشترکات زیادی هستند و ضروری است که ما برای پیشبرد اهداف مقاومت با یکدیگر متحد شویم. باید جنبش‌های مقاومت اسلامی در منطقه با یکدیگر همکاری داشته باشند و یک رهبری واحد داشته باشند.

وی با تأکید بر اینکه گروه‌های مقاومت در جهان اسلام نباید جزیره‌ای و بدون اهداف مشخص عمل کنند و همه باید یکپارچه به سمت اهداف مشخص شده حرکت کنند، افزود: از لحاظ تمدنی ما باید جهان را پر از عدالت کنیم و این از طریق مقاومت در برابر ظلم و شرک حاصل می‌شود.

ابوشریف با بیان اینکه بزرگترین ساختاری که اکنون با آن روبرو هستیم ساختار شرک و ظلم است، افزود: به همین دلیل است که ضروری است امت اسلامی با اتحاد و یکپارچگی با این ساختار مبارزه کنند و در این مسیر اتحاد و وحدت داشته باشند.

نماینده جنبش جهاد اسلامی در تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به جنگ سه روزه اخیر در غزه و تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه گفت: ما آغاز کننده جنگ نبودیم و رژیم صهیونیستی این جنگ را آغاز کرد.

وی با بیان اینکه گروه‌های مقاومت اسلامی در فلسطین همه با هم متحد هستند، گفت: تصمیم اخیر برای مقابله با صهیونیست‌ها در اتاق مشترک حماس و جهاد اسلامی اتخاذ شد و شایعات و تحلیل‌هایی که طی روزهای اخیر در فضای مجازی و برخی از رسانه‌ها مبنی بر وجود اختلاف بین حماس و جهاد اسلامی منتشر شده صحیح نیست و دروغ است. اختلافی بین ما نیست و به نظر می‌رسد متأسفانه برخی در تشکیلات خودگردان فلسطین این دروغ‌ها را طراحی می‌کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا