شهرسازی

به گزارش خبرگزاری توانا ،توسعه شبکه زیرزمینی حمل و نقل عمومی از جمله مهمترین برنامه‌هایی است که مدیریت شهری به دنبال انجام آن است و علیرضا زاکانی شهردار تهران با راه‌ها اعلام کرده است که تکمیل ۱۱ خط مترو اولین اولویتی است که مدیریت شهری آن را دنبال می‌کند.

شهردار تهران، مهم‌ترین اولویت مدیریت شهری را تکمیل ۱۱ خط مترو تهران اعلام کرده و به گفته زاکانی برای تکمیل این الویت جز منابع مالی به هیچ منابع دیگری احتیاج نیست.

اما در حال حاضر علاوه بر خطوط ۱۰ و ۱۱ مترو تهران که قرار است احداث شوند خطوط ۶ و ۷ مترو نیز نیازمند تکمیل شدن هستند و انجام این کار نیازمند منابع مالی بسیاری است.

برای توسعه خطوط مترو تهران شهرداری تفاهم نامه‌هایی را با شرکت مپنا و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا منعقد کرده است تا با همکاری آنها بتوانند حفاری و احداث تونل خطوط ۱۰ و ۱۱ را انجام دهد.

به گفته مدیرعامل شرکت مترو تهران اولین قدم برای احداث خطوط ۱۰ و ۱۱ و همچنین تکمیل خطوط باقیمانده مترو تأمین منابع مالی است و اگر از این مرحله که سخت‌ترین مرحله به شمار می‌رود گذر کنیم می‌توان تا ۴ سال آینده شبکه متروی تهران را تکمیل کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا