ارتباطات و فناوری اطلاعاتاجتماعی

انتصاب مدیران کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان‌های فارس و قزوین

با حکم عیسی‌زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، حمید سلیمان پور به عنوان مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس و حجت الله امینی به عنوان مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین منصوب شدند.

به گزارش توانا، عیسی‌زارع‌پور طی حکمی حمید سلیمان پور را به سمت مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس و حجت الله امینی را به عنوان مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین منصوب کرد.
بر اساس احکام صادره «راهبری پروژه ملّی فیبرنوری منازل و کسب و کارها در استان تا رسیدن به پوشش هشتاد درصدی خانوارهای استان تا پایان سال 1403 »، «اتمام پروژه اتصال روستاهای استان به شبکه ملی اطلاعات مطابق با تکالیف قانونی و در زمانبندی تعیین شده»، «حمایت از شکوفایی و رشد کسب‌وکارهای مبتنی بر فناوری‌اطلاعات‌وارتباطات در راستای توسعه اقتصاد دیجیتال»، «پیگیری اجرای برش استانی طرح ها و پروژه های شبکه ملی اطلاعات»، «پایش مستمر وضعیت زیرساخت‌های ارتباطی در سطح استان از حیث پایداری، امنیت و پدافند غیرعامل به منظور ارتقاء تاب آوری در مقابل سوانح و مخاطرات طبیعی و انسانی»، «پیگیری راه اندازی پنجره واحد خدمات هوشمند استانی و اتصال آن به پنجره ملّی خدمات دولت هوشمند»، «تشکیل مستمر و منظم «شورای راهبری توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات» در استان و پیگیری اجرای مصوبات (موضوع ابلاغیه شماره 57026/1 مورخ 12 /4/ 1401) »، «استفاده از نیروهای کارآمد، انقلابی و متخصص در قسمت‌های مختلف آن اداره کل»، «ارائه گزارش ماهانه از میزان پیشرفت پروژه‌ها در سطح استان در قالب شاخص های اعلامی» و «پیگیری ارتقا خدمت رسانی پست جمهوری اسلامی ایران و پست بانک در استان» اهم انتظارات عیسی‌زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از مدیران منصوب شده است.
سلیمان پور دارای مدرک کارشناسی تکنولوژی ارتباطات و فناوری اطلاعات و کارشناسی ارشد مهندسی مخابرات و دکترای مدیریت صنعتی است. وی بیش از 20 سال سابقه فعالیت در حوزه ICT را در کارنامه خود دارد. سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس و معاون اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس از جمله مهمترین مسئولیت های سلیمان پور است.
امینی دارای مدرک کارشناسی مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار و کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی و رباتیک است. سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین و رئیس مرکز فناوری اطلاعات شهرستان قزوین از جمله مهمترین مسئولیت های امینی در دوران کاری 22 ساله وی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا