بین المللی

دستور استاندار اربیل برای ارائه کلیه خدمات رفاهی به زائران ایرانی اربعین

تهران- توانا- استاندار اربیل مرکز اقلیم کردستان عراق دستور داد تا کلیه خدمات رفاهی، حمل و نقل و درمانی به زائران ایرانی مراسم اربعین حسینی ارائه شود.

به گزارش توانا، رسانه‌های کردستان عراق بامداد پنجشنبه نوشتند که «امید خوشناو» استاندار اربیل قرار دستور داده است تا مسئولان این استان تمامی خدمات مورد نیاز زائران ایرانی که از طریق این استان به مراسم اربعین حسینی و عتبات عالیات می‌روند را مهیا کنند.

استاندار اربیل عراق شب گذشته (چهارشنبه) در جریان بازدید از اماکن در نظر گرفته شده برای زائران ایرانی در این استان اعلام کرد که تمامی خدمات مورد نیاز به زائران ایرانی که برای شرکت در مراسم اربعین امام حسین (ع) در کربلای معلا و زیارت عتبات عالیات از طریق گذرگاه مرزی حاج عمران به کشور عراق می‌آیند، ارائه خواهد شد.

خوشناو افزود: کمیته‌های بهداشت و درمان و نیروهای امنیتی برای استقبال و پذیرایی از زائران ایرانی که از طریق گذرگاه مرزی حاج عمران به عراق وارد می‌شوند، آمادگی کامل دارند.

پیشتر جانشین معاون هماهنگ کننده فراجا و فرمانده قرارگاه اربعین انتظامی کشور از اضافه شدن مرزهای سومار و حاج عمران برای تردد زائران عتبات عالیات خبر داده بود.

سردار «محمد شرفی» روز یکشنبه هفته جاری در حاشیه بازدید از مرز مهران گفت: با رایزنی‌های صورت گرفته زائران علاوه بر مرزهای شلمچه، چذابه، خسروی و مهران از طریق مرز سومار و حاج عمران می‌توانند در ایام اربعین عازم کشور عراق شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا