بین المللی

اعتراف آمریکا به زخمی شدن تعدادی از نظامیان در جریان حمله به پایگاه این کشور در سوریه

نیویورک –توانا – یک شبکه خبری آمریکایی به نقل از یک مقام دولت بایدن اعتراف کرد تعدادی از نظامیان آمریکایی در دو حمله راکتی جداگانه به محل استقرار این نیروها در سوریه زخمی شدند.

شبکه خبری ان بی سی نیوز آمریکا شامگاه چهارشنبه به وقت محلی به نقل از این مقام آمریکایی ادعا کرد که جراحت این نیروها سطحی بوده و گزارش‌ها درباره تعداد زخمی‌ها در حال تکمیل است.

این شبکه تلویزیونی آمریکایی اعلام کرد تاسیسات نیروهای آمریکایی در کونوکو و روستای الخضرا در شمال شرقی سوریه، مورد حمله راکتی قرار گرفته است.

ان بی سی نیوز ادعا کرد که نیروهای آمریکایی این حملات را با هلیکوپترهای تهاجمی آپاچی پاسخ دادند و دستکم سه خودرو را هدف قرار دادند و چندین نفر را که گمان می‌رود مسوول شلیک موشک‌ها بودند، کشته‌اند.

بر اساس گزارش این رسانه آمریکایی، درگیری حدود ساعت هفت و ۲۰ دقیقه به وقت محلی آغاز شد و حملات راکتی به پایگاه محل استقرار نیروهای آمریکایی و پاسخ نظامی آمریکا، حدود دو ساعت طول کشید.

این رسانه آمریکایی توضیحی درباره صدمات وارد شده  به تاسیسات و تجهیزات در این دو پایگاه آمریکایی ارائه نکرد.

پیش از این، جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید عصر چهارشنبه به وقت محلی در توجیه تجاوز کشورش به سوریه مدعی شد هدف حملات اخیر، انبارهای مهمات و زیر ساخت های نظامی بوده است.

وی در گفتگو با خبرنگاران در واشنگتن در عین حال ادعا کرد: همچون گذشته، آمریکا به دنبال تشدید تنش نیست.

یک مقام پنتاگون ارشد پنتاگون نیز که نامش بیان نشده است، در گفتگو با خبرنگاران در توجیه این تجاوز مدعی شد، آمریکا در دفاع از کارکنان خود هیچ تردیدی نخواهد داشت.

همچنین یک سخنگوی نظامی آمریکا اعلام کرد: هشت جنگنده ، چهار فروند هواپیمای اف ۱۶ و چهار فروند هواپیمای اف ای ۱۵ آمریکایی، ۹ هدف در سوریه را بمباران کردند.

وی مدعی شد:هیچ خبری مبنی بر تلفات در میان غیر نظامیان گزارش نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا