بین المللی

تکرار حمله امریکا به شرق سوریه

تهران – توانا  – منابع خبری از حملات نیروهای ائتلاف متجاوز به فرماندهی آمریکا در مناطقی از شرق سوریه خبر دادند.

به گزارش توانا  پایگاه اطلاع‌رسانی ارم نیوز امارات بامداد پنجشنبه به نقل از رویترز گزارش داد که نیروهای ائتلاف متجاوز آمریکایی که چهارشنبه شب مناطقی از سوریه را هدف قرار داده بودند بامداد پنجشنبه نیز بار دیگر بطور گسترده مردم و زیرساخت‌های سوریه را هدف قرار دادند.

در این پیوند دو مقام آمریکایی بامداد پنجشنبه در گفت وگو با رویترز ادعا کردند که ارتش آمریکا پس از حمله موشکی به پایگاههای نظامیان این کشور در سوریه در روز چهارشنبه، مواضع شبه نظامیان را هدف قرار داده است.

این دو مقام که نخواستند نامشان بیان شود، گفتند که حمله نیروهای نظامی آمریکا موجب کشته شدن تعداد نامعلومی از شبه نظامیان حامی دولت سوریه شد.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) روز چهارشنبه ادعا کرد که پایگاههای نیروهای متجاوز آمریکا در خاک سوریه توسط پهپاد مورد هدف قرار گرفته و واشنگتن به بقایای این پهپادها دست یافته است.

در همین حال «کولین کال» معاون سیاسی وزیر دفاع آمریکا در یک نشست خبری از اظهار نظر پیرامون این حمله خودداری کرد و خطاب به خبرنگاران گفت: زمانی که از جزئیات این حمله آگاه شویم آن‌ها را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

برخی رسانه‌ها نیز تصاویری از تبادل آتش بین توپخانه ارتش سوریه و نظامیان آمریکایی در حومه المیادین منتشر کردند.

شامگاه چهارشنبه دو پایگاه نظامی اشغالگران آمریکایی در میدان نفتی «العمر» و میدان گازی «کونیکو» در شرق سوریه هدف حملات راکتی قرار گرفت.

منابع خبری سوریه گفتند که این عملیات‌ها در پاسخ به حملات تجاوزکارانه شب گذشته ارتش آمریکا که به بهانه حملات متعدد به پایگاه‌های این کشور به مواضع گروه‌های مقاومت در شرق سوریه حمله کرده بود، انجام شد.

در همین حال سخنگوی سازمان ملل متحد در پی تجاوز بامداد چهارشنبه ارتش آمریکا به مردم و زیرساخت‌های سوریه، بر حمایت از تمامیت ارضی سوریه تاکید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا