بین المللی

گفتگوی وندی شرمن ومقام صهیونیستی درباره ایران

نیویورک- توانا – در پی لغو دیدار آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا با “ایال هولاتا” مشاور امنیت ملی رژیم صهیونیستی، وندی شرمن معاون وزیر امور خارجه دولت بایدن با این مقام صهیونیستی دیدار و طرفین درباره روابط دوجانبه و موضوع ایران گفت وگو کردند.

دیدار شرمن و این مقام صهیونیستی همزمان با رسیدن مذاکرات وین به مراحل پایانی خود  روز چهارشنبه در واشنگتن انجام شد.

به گزارش چهارشنبه شب وزارت خارجه آمریکا، طرفین درباره استحکام روابط دوجانبه میان آمریکا و رژیم صهیونیستی  بحث و تبادل نظر کردند.

بر اساس این گزارش، این دو مقام آمریکایی و صهیونیستی درباره چالش های ادعایی مشترک امنیتی از جمله ایران نیز گفتگو کردند و معاون وزیر خارجه آمریکا بر تعهد قاطع دولت آمریکا در خصوص امنیت رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

همزمان با رسیدن مذاکرات وین به خط پایانی که تحرکات صهیونیست ها افزایش یافته و «ایال هولاتا» مشاور امنیتی رژیم صهیونیستی در هراس از بازگشت احتمالی آمریکا به برجام به واشنگتن سفر کرده، دیدار او با آنتونی بلینکن لغو شده است.

ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه به وقت محلی گفت که مشاور امنیت ملی اسرائیل که این هفته در واشنگتن به سر می برد، با آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا دیدار نخواهد کرد اما با سایر مقامات دیدار و گفتگو خواهد کرد.

این مقام وزارت خارجه آمریکا بدون اشاره به علت لغو این دیدار، روابط میان واشنگتن و تل آویو را عمیق خواند و گفت که طرفین درباره امنیت این رژیم و حمایت واشنگتن از امنیت منطقه ای و نیز ایران با یکدیگر رایزنی و گفتگو دارند.

خبرنگار آکسیوس نیز در حساب کاربری خود نوشت نشستی که قرار بود میان مقام صهیونیستی و بلینکن برگزارشود، لغو شده است.

وی علت را تغییر برنامه کاری بلینکن بیان و اعلام کرد که این مقام صهیونیستی با وندی شرمن معاون بلینکن دیدار و گفتگو خواهد کرد.

سفر این مقام صهیونیستی در ادامه تحرکات رژیم صهیونیستی برای کارشکنی در روند مذاکرات رفع تحریم ها علیه ایران است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا