بین المللی

پنتاگون از آماده باش نیروهای امریکا در عراق وسوریه خبر داد

به گزارش توانا ، به نقل از اسکای نیوز عربی، فرماندهی مرکزی آمریکا(سنکتام) در بیانیه‌ای اعلام کرد، نیروهای آمریکایی روز چهارشنبه به شلیک موشک علیه دو پایگاه غیر قانونی این کشور در میدان نفتی “کونیکو” و “العمر” در دیر الزور شرق سوریه واکنش نشان دادند.

به گفته این منبع، در نتیجه این حمله که با بالگردهای تهاجمی از نوع “آپاچی” صورت گرفت، سه خودرو و تجهیزات مورد استفاده در شلیک برخی موشک‌ها منهدم شد.

سنکتام افزود، افراد مسلح حملاتی را علیه دو پایگاه متعلقه به آنها در سوریه صورت دادند که این امر نظامیان آمریکایی را وادار به پاسخ کرد.

در همین راستا، ارتش آمریکا اعلام کرد، یک سرباز آمریکایی دچار آسیب دیدگی جزئی شده و دو تن دیگر که در نتیجه حملات راکتی به سوریه مصدوم شدند تحت معاینه قرار دارند.

همچنین، برخی منابع به شبکه المیادین گفتند، سه خمپاره به پایگاه ائتلاف بین المللی در میدان نفتی کونیکو اصابت کرده است.

به گفته منابع، موشک‌ها در داخل پایگاه فرود آمدند و خسارت‌های مادی برجای گذاشتند.

این منابع اظهار داشتند، بالگردها و جنگنده های ائتلاف بین المللی بر فراز حومه دیر الزور به پرواز در آمده‌اند و گشتی‌های ائتلاف نیز افزایش یافته‌اند.

در همین زمینه، ژنرال مایکل کوریلا، فرمانده نیروهای سنکتام عنوان داشت، نظامیان آمریکایی برای جلوگیری از حملات فزاینده در عراق و سوریه به حالت آماده باش در آمدند.

وی گفت، نیروهای آمریکایی اوضاع در سوریه و عراق را از نزدیک رصد می‌کنند و مجموعه کاملی از توانمندی‌ها را برای کاهش تهدیدها در همه نقاط منطقه را در اختیار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا