بین المللی

محمدالحلبوسی:با امضاء ۱۸۰ نماینده می توانیم به انتخابات ریاست جمهوری برسیم

تهران – توانا- نماینده ائتلاف دولت قانون گفت که امضای بیش از ۱۸۰ نماینده از همه جریان ها و احزاب از جمله نمایندگان کُردها و اهل سنت را برای تشکیل جلسه مجلس عراق جمع آوری کرده است.

به گزارش توانا ، «مخیف الجبوری» نماینده ائتلاف دولت قانون در مجلس عراق امروز پنجشنبه به پایگاه اطلاع‌رسانی «بغداد الیوم» گفت: ائتلاف چارچوب هماهنگی دیروز این امضاها را به «محمد الحلبوسی» رئیس مجلس داد و الحلبوسی موافقت کرد که جلسه مجلس عراق بدون حضور وی برگزار شود.

وی با اشاره اینکه موضع الحلبوسی پس از فشار نمایندگان حزب خود به ضرورت حضور در جلسه و اقدام برای تصویب قوانین و انتخاب رئیس جمهوری به سرعت تغییر کرد، درباره نحوه برگزاری جلسه برای رسیدن به انتخاب رئیس جمهوری اظهار داشت: تنها با ۱۸۰ نماینده می‌توانیم به انتخابات ریاست جمهوری برسیم.

نماینده ائتلاف دولت قانون اظهار داشت که مجلس عراق در ابتدا پیرامون سه پرونده «حقوق و امنیت کارکنان»، «کم آبی» و «حملات ترکیه» در خاک عراق بحث خواهد کرد.

وی تصریح کرد: در صورتی که تعداد حاضران افزایش یابد و به ۲۲۰ نماینده برسد، جلسه مجلس به انتخاب رئیس جمهوری و تعیین نخست وزیر کشیده خواهد شد.

الجبوری افزود: همه نمایندگان مجلس عراق در حال حاضر نمی‌خواهند مجلس را منحل کنند، بنابراین انحلال پارلمان، انحلال خودشان است و فعلاً برخی از آن‌ها با ما همراه هستند تا جلسه مجلس بدون نظر جناح‌هایشان برگزار شود.

«فاضل موات» از رهبران چارچوب هماهنگی امروز پنجشنبه، پشت پرده مانع تشکیل دولت در زمان حال را آشکار کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا