جهاد و کشاورزی

همزمان با هفته دولت۵هزار میلیارد تومان به حساب گندم کاران واریز شد

به گزارش توانا،به نقل از روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران، خرید تضمینی گندم در سال جاری از 7 میلیون تن فراتر رفته و با بیش از 2 و نیم میلیون تن افزایش نسبت به سال گذشته از رشد 55 درصدی برخوردار بوده است و این در حالی است که روند خرید گندم در نقاط مختلف کشور همچنان ادامه دارد.
 تا بدین جا بیش از 82 و نیم درصد از کل مطالبات گندمکاران پرداخت و بنا شده پرداخت مابقی واریزی مطالبات این قشر زحمت کش نیز در جریان میباشد. و در روزهای آینده به حساب کشاورزانی که نسبت به تحویل محصول خود به مراکز خرید تضمینی گندم اقدام کرده‌اند، واریز می‌شود.

باید بگوییم که، خرید تضمینی گندم در سال جاری نسبت به سال گذشته با وجود کاهش بارش‌ها در 28 استان کشور مثبت بوده و این افزایش در برخی استان‌ها حتی به بیش از 4 برابر رسیده است که کارشناسان، دلیل آن را ایجاد سازوکارهای تشویقی و حمایتی از جمله افزایش نرخ خرید تضمینی گندم و کاهش قیمت کود و نهاده‌های کشاورزی می‌دانند.

استان امتیاز دار و پیشرو در این امر،استان خوزستان با خرید تضمینی یک میلیون و 358 هزار تن گندم، پیشتاز تحویل این محصول در کشور است و بعد از آن، به ترتیب استان‌های گلستان با تحویل 758 هزار تن و کردستان با تحویل 597 تن در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا