بین المللی

بازپس کیری میدان نفتی سوریه از آمریکا توسط عشایر عرب

تهران- توانا  عشایر عرب منطقه شرق سوریه پس از درگیری شدید با شبه نظامیان مورد حمایت ارتش آمریکا، کنترل یک میدان نفتی در این منطقه را به دست گرفتند.

به گزارش توانا از خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از  منابع محلی، این عشایرعرب در منطقه العزیه در حومه شمالی دیرالزور با حمله  به یکی از میادین نفتی نزدیک میدان کونیکو ،پس از ساعت ها درگیری با عناصر مسلح گروه موسوم به “نیروهای سوریه دموکراتیک” (قسد)، توانستند کنترل این میدان نفتی را پس بگیرند.

به گفته این منابع این حمله به دلیل محروم کردن مردم منطقه از منابع میادین نفتی و غارت این منابع نفتی توسط نیروهای آمریکایی و افراد مسلح وابسته به آنها صورت می گیرد.

به نوشته اسپوتنیک، یک گروه مسلح بزرگ وابسته به شبه‌نظامیان قسد، با پشتیبانی جنگنده های آمریکایی در حال محاصره منطقه و چاه‌های نفت در شمال دیرالزور هستند تا میدان نفتی مزبور را از عشایر پس بگیرند.

با شکست گروه تروریستی «داعش» به عنوان بازوی نظامی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال ۱۳۹۶، نیروهای آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت سوریه و ادامه کشتار مردم این کشور کردند.

طی سال‌های اخیر آمریکا در منطقه غرب آسیا به ویژه در سوریه بلای جان مردم و سارق منابع نفتی آنها شده است، اقدامی که پیش از این گروهک تروریستی داعش انجام می‌داد.

مناطق تحت اشغال نیروهای آمریکایی و شبه نظامیان «قسد» تحت حمایت آنها در الحسکه و دیگر مناطق شمالی سوریه، همواره شاهد اعتراضات شهروندان سوری به حضور اقدامات تروریستی اشغالگران و شبه نظامیان علیه ساکنان این مناطق است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا