بین المللی

جوبایدن حمله به خاک سوریه را دفاع از نیروهای آمریکائی خواند

نیویورک – توانا ،  جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا عصر پنجشنبه به وقت محلی در نامه ای به کنگره آمریکا تجاوز واشنگتن به خاک سوریه را به آنان اطلاع داد و آن را محافظت و دفاع از نیروهای آمریکایی خواند.

رئیس جمهوری آمریکا در نامه ای حملات تجاوزکارانه کشورش را به شرق سوریه به اطلاع رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و رئیس موقت مجلس سنا رسانده و گفته است که این حملات به دستور او انجام شده است.
به گزارش کاخ سفید، در این نامه آمده است: نیروهای ایالات متحده روز ۲۳ آگوست ۲۰۲۲ به دستور من به انجام حملات نقطه‌زن به تاسیساتی در شرق سوریه اقدام کردند.

بایدن ادعا کرد این تاسیسات مورد استفاده گروههای تحت حمایت ایران بوده و با پهپاد، راکت و خمپاره به نیروها و تاسیسات آمریکا در سوریه حمله کرده‌اند.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین مدعی شده است که دستور این حمله را به منظور محافظت  و دفاع از امنیت نیروهای آمریکایی صادر کرده است.

بایدن همچنین ادعا کرده است که آمریکا آماده اتخاذ  اقدامات بیشتر در صورت لزوم برای مقابله با تهدیدات و حملات بیشتر است.

پیش از این، جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید عصر چهارشنبه به وقت محلی در توجیه تجاوز کشورش به سوریه مدعی شد هدف حملات اخیر، انبارهای مهمات و زیر ساخت های نظامی بوده است.

وی در گفتگو با خبرنگاران در واشنگتن در عین حال ادعا کرد: همچون گذشته، آمریکا به دنبال تشدید تنش نیست.

یک مقام پنتاگون ارشد پنتاگون نیز که نامش بیان نشده است، در گفتگو با خبرنگاران در توجیه این تجاوز مدعی شد، آمریکا در دفاع از کارکنان خود هیچ تردیدی نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا