بین المللی

بازداشت سفیر سابق انگلیس توسط مقامات میانمار

تهران- توانا  مقامات دولت نظامی میانمار سفیر سابق انگلیس در این کشور را به دلیل نقض قوانین مهاجرت بازداشت کردند.

به گزارش توانا خبرگزاری فرانسه، براساس بیانیه صادر شده توسط دولت نظامی میانمار، ویکی بومن که از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۶ به عنوان سفیر انگلیس در میانمار خدمت کرد، به دلیل اعلام نکردن آدرس جدید سکونت و عدم مطابقت با آدرسی که در گواهی ثبت نام خارجی وی درج شده است، بازداشت شد.

بومن سفیر سابق انگلیس و همسرش هتین لین به دلیل اقامت در آدرسی متفاوت از محل ثبت نام رسمی او، پس از نقل مکان به شهر دیگری، تحت بررسی قانون مهاجرت قرار گرفتند.

براساس بیانیه دولت نظامی میانمار، مشخص شد که ویکی بومن قانون مهاجرت ۱۳/۱ را نقض کرده است. نقض این قانون از شش ماه تا پنج سال حبس دارد.

میانمار از زمان آغاز کودتا، با گسترش منازعات و سرکوب اعتراض‌های صلح‌آمیز خیابانی در شهرهای این کشور آسیای جنوب شرقی در آشفتگی به سر می‌برد.

ارتش این کشور دلیل کودتا را تقلب در انتخابات در نوامبر ۲۰۲۰ عنوان کرده است. هرچند گروه‌های نظارتی اعلام کردند شواهدی مبنی بر تقلب گسترده در انتخابات بدست نیاورده اند.

دادگاه نظامی میانمار “آنگ سان سوچی” را به اتهام فساد مالی به شش سال زندان محکوم کرد و مدت زندان رهبر برکنار شده میانمار را به ۱۷ سال رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا