بین المللی

مخمصه گانتس میراث نتانیاهو

تهران-توانا  ائتلاف احزاب سیاسی مخالف “بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی تاکید کرد که “بنی گانتس” وزیر جنگ رژیم صهیونیستی برای تلاش جهت خروج از مخمصه “میراث نتانیاهو” درباره توافق هسته ای مجبور شده تا در طول یک سال اخیر شش بار به واشنگتن سفر کند.

به گزارش  توانابه نقل از روزنامه صهیونیستی “اسرائیل تایمز”، ائتلاف احزاب مخالف نتانیاهو به رهبری گانتس در توییتی نوشت: خروج ترامپ از برجام به تحریک نتانیاهو صورت گرفت.

این ائتلاف در توییت خود افزود: تاریخ درباره نتانیاهو قضاوت خواهد کرد. او کسی بود که برای خروج ایالات متحده از توافق بدون ارائه راهکار جایگزین مناسب، فشار آورد.

ائتلاف احزاب مخالف نتانیاهو خاطرنشان کرد: هفته گذشته گانتس برای ششمین بار در سال گذشته با مشاور امنیت ملی آمریکا به منظور تعامل درخصوص این “میراث نتانیاهو!” ملاقات کرد.

بنی گانتس و جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا چهارم شهریورماه جاری درباره ایران و مسایل منطقه گفت وگو کردند.

گانتس پنجم شهریورماه گفت: خروج آمریکا از توافق هسته‌ای و پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران که در نتیجه آن صورت گرفت، اسرائیل را در چالش استراتژیک قرار داده است و نظر شخصی ام این است که خروج (آمریکا) از این توافق اشتباه بود.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی مردادماه گذشته نتانیاهو را به باد انتقاد گرفته و گفته بود “نتانیاهو آخرین فردی است که حق دارد درباره اختلافات درخصوص مسائل امنیتی صحبت کند.”

یائیر لاپید نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز دوشنبه با بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسبق و رئیس فعلی اپوزیسیون این رژیم دیدار کرد تا وی را در جریان تحولات مذاکرات توافق هسته‌ای با ایران و تلاش‌های مقامات این رژیم برای سنگ‌اندازی در مسیر این مذاکرات قرار دهد.
دو طرف همچنین درباره برخی پرونده‌های امنیتی رژیم صهیونیستی تبادل نظر کردند.

لاپید در سخنانی در جریان این دیدار در تلاش برای سرپوش گذاشتن بر شکاف و چند دستگی در بین سران این رژیم درباره پرونده‌های منطقه‌ای مدعی شد: هیچ اختلاف نظری میان مقامات اسرائیل در مورد مسائل امنیتی وجود ندارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا