بین المللی

سفارت روسیه در واشنگتن :آمریکا شکست در افغانستان را بپذیرد

تهران – توانا– سفارت روسیه در آمریکا امروز چهارشنبه و بدنبال سالگرد فرار ارتش آمریکا از افغانستان پس از دو دهه اشغالگری این کشور، تاکید کرد: واشنگتن باید شکست خود در این جنگ را که نتیجه‌ای جز بدبختی برای مردم افغانستان نداشت، بپذیرد.

به گزارش توانا  از خبرگزاری تاس، در بیانیه سفارت روسیه در واشنگتتن آمده است: مقام های آمریکایی باید بپذیرند که عملیات نظامی آنان در افغانستان با شکست در آن کشور به پایان یافت و ارمغانی جز بدبختی و نابودی امیدهای این کشور آسیایی به همراه نداشته است.

بیانیه سفارت روسیه در واشنگتن می افزاید: بیست سال عملیات نظامی آمریکا  در افغانستان سال گذشته به پایان رسید، نتیجه چنین جنگ دراز مدتی در تاریخ آمریکا اسفناک است.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: فاجعه انسانی یک سال پس از (فرار آمریکا) در افغانستان نمایان شده و این معضل به مراتب حتی وخیم تر و بحرانی تر از ۲۰ سال مناقشه نظامی آمریکا در افغانستان است، ما متقاعد شده ایم که واشنگتن باید بپذیرد آمریکا در پایان این جنگ شکست خورده است، علاوه بر این نتیجه ای جز ایجاد مشکلات و ازهم پاشیدن امیدهای واهی برای این کشور آسیایی نداشته است.

سفارت روسیه در واشنگتن با متهم ساختن آمریکا به ایجاد ناامنی در افغانستان، نوشت: عملیات نظامی آمریکا به یک فاجعه برای مردم عادی افغانستان بدل شد، بنابر آمار و داده های رسمی، بیش از ۱۵۰ هزار افغان شامل ۴۸ هزار غیر نظامی کشته شده و ۷۵هزار نفر دیگر نیز مجروح شدند و همچنین صدها هزار نفر نیز آواره.

بر اساس این گزارش در بیانیه سفارت روسیه در آمریکا به این موضوع اشاره و تاکید شده که تلاش های آمریکا در افغانستان هیچ ثمری نداشته و تنها باعث ازبین رفتن «تریلیون» ها دلار  پول مالیات دهندگان آمریکایی شده است.

به گزارش توانا، دولت جورج دبلیو بوش در سال ۲۰۰۱ میلادی در پی واقعه ساختگی ۱۱ سپتامبر (۲۰ شهریور ۱۳۸۰) در برج های دو قلوی مرکز تجاری نیویورک به بهانه انتقام از “القاعده” به همراه متحدانش در پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به افغانستان حمله کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا