شهرسازیاقتصادی

بهره‌برداری از ۱۱۱ کیلومتر خط ریلی در هفته دولت / فروش قطار تهران – کربلا از طریق آژانس‌های منتخب و تنها برای کاروان‌ها

مدیر عامل شرکت راه‌آهن از بهره‌برداری از ۱۱۱ کیلومتر خط ریلی در شهریورماه و به مناسبت هفته دولت خبر داد.

سید میعاد صالحی مدیر عامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با توانا، درباره پروژه‌های قابل بهره‌برداری از شرکت راه‌آهن به مناسبت هفته دولت خاطر نشان کرد: با تلاش‌هایی که در دولت سیزدهم طی یک سال گذشته انجام شد، حوزه ناوگان و بهسازی خطوط ریلی با جهش بالایی همراه بوده و در شهریورماه شاهد بهره‌برداری از ۱۱۱ کیلومتر خط ریلی خواهیم بود که رکوردی در این حوزه محسوب می‌شود.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن درباره میزان پیشرفت پروژه شلمچه- بصره نیز توضیح داد: بیش از ۱۵ سال از مصوبات مربوط به این پروژه می‌گذرد ولی تا پیش از دولت سیزدهم پیشرفت چندانی در این باره حاصل نشده است.

صالحی خاطر نشان کرد: هم اکنون مسائل مربوط به زیرساخت‌ها به صورت گام به گام در حال انجام است و با توجه به اینکه این طرح به تفاهماتی با کشور عراق نیاز دارد،‌ مذاکراتی نیز با این کشور آغاز شده است.

وی همچنین با اشاره به قطار تهران- کربلا که صبح امروز حرکت خود را آغاز کرد، گفت: پس از پیگیری‌های متعدد وزیر راه و شهرسازی و مذاکرات مدیران راه‌آهن با همتایان عراقی و سفری که در مسیر قطار تهران- کربلا داشتیم، اولین قطار از تهران به مقصد کربلا راه‌اندازی شد.

مدیر عامل شرکت راه‌آهن خاطر نشان کرد:‌ این قطار پس از حرکت از تهران وارد ایستگاه شلمچه خواهد شد و مسافران پس از طی یک مسیر ۳۰ کیلومتری با اتوبوس به بصره رفته و مجددا از طریق قطار وارد کربلا می‌شوند.

به گفته صالحی، ایستگاه تنها ۵ دقیقه تا حرم حضرت ابوالفضل(ع)  فاصله دارد.

وی خاطر نشان کرد: حرکت این قطار فعلا به مدت سه ماه به صورت آزمایشی بوده و در این مدت هفته‌ای یک رام قطار از تهران تا کربلا و بالعکس خواهیم داشت.

مدیر عامل شرکت راه‌آهن ادامه داد: طی این سه ماه مشکلات و چالش‌های مسیر به منظور مدیریت بهتر احصا خواهد شد و پس اتمام این مدت آزمایشی، برای افزایش تعداد حرکت قطارها تصمیم‌گیری خواهیم کرد.

صالحی گفت: این قطار فعلا به صورت کاروانی بوده و خرید بلیت از آژانس‌های منتخب انجام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا