اقتصادیانرژی

مواد شیمیایی پر مصرف صنعت نفت در جهاد دانشگاهی بومی سازی شد

خبرگزاری توانا: سازمان جهاد دانشگاهی تهران، مسعود کمبرانی در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای شاخص جهاد دانشگاهی در محل سازمان برنامه و بودجه با تأکید مجدد بر بومی ­سازی شمار فراوانی از مواد شیمیایی مصرفی در صنعت نفت در این پژوهشکده اظهار داشت: موادی از قبیل ضد باکتری، ضد کف، ضد خوردگی، کاهنده H2S، افزایه ­های سیمان حفاری و نشاسته حفاری از جمله این مواد شیمیایی هستند که دانش فنی تولید آن‌ها بومی شده است و تولید آن‌ها در این پژوهشکده انجام می‌شود.

وی همچنین از احداث واحد تولید کاتالیست ­های گوگردزدایی از فرآورده ­های پالایشگاهی با سرمایه ­گذاری شرکت ایمیدرو و براساس دانش فنی توسعه‌یافته در این پژوهشکده خبر داد و آمادگی این واحد را برای تولید و تحویل کاتالیست ­های HDS را اعلام کرد.

سرپرست پژوهشکده توسعه صنایع شیمیایی هم‌چنین با اشاره به انعقاد قرارداد احداث واحد تولید «سیلیکاژل» مصرفی در شرکت گاز با یک شرکت معتبر تولیدی خاطرنشان کرد: مراحل طراحی این کارخانه در دست اجراست و امید می‌رود مراحل ساخت تجهیزات و احداث واحد در ماه ­های آینده آغاز شود.

نمایشگاه گزیده‌ای از دستاوردهای شاخص پژوهش، فناوری و نوآوری سازمان جهاد دانشگاهی به مناسبت هفته دولت، از هشتم تا نهم شهریور ماه در سازمان برنامه‌ و بودجه کشور برپا شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا